Přejít na obsah stránky



*

*

*

POMOC UPRCHLÍKŮM
*

*

*

*

*

*

Naše projekty podporují:


*

*

*

*

*
*
*

katolické bohoslužby

Vyhlášení výsledků výtvarné soutěže k výročí Hroznaty v Plzeňském kraji

Ve čtvrtek 8. června 2017 proběhlo v katedrále sv. Bartoloměje v Plzni vyhlášení výsledků a předání cen v rámci literárně-výtvarné soutěže pro žáky mateřských, základních a středních škol z Plzeňského kraje, která byla vyhlášena Biskupstvím plzeňským u příležitosti slavení výročí 800 let od smrti blahoslaveného Hroznaty, rytíře a patrona plzeňské diecéze.

Do soutěže se zapojilo cca 10 škol i několik jednotlivců, dohromady přišlo přes 200 prací. Za přítomnosti přátel a rodinných příslušníků tak bylo v katedrále oceněno přes 30 dětí, osobně poblahopřát jim přišel plzeňský biskup Tomáše Holub a náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství Mgr. Ivana Bartošová. Přítomen byl také současný opat tepelského kláštera Filip Zdeněk Lobkowicz OPraem.

Z výherních děl byla vytvořena výstava, kterou je možné zhlédnout do 18. června 2017 v katedrále sv. Bartoloměje, poté se přemístí do kláštera v Teplé, kde bude k vidění od 14. července do 16. září 2017.

Soutěž probíhala v pěti věkových kategoriích, od mateřské školy po středoškoláky. Účastníci soutěže měli na výběr ze dvou témat ke zpracování: „Kam patřím?“ nebo „Hroznata, zakladatel klášterů“. Více podrobností o soutěži naleznete ZDE.

Fotografie z akce jsou umístěny v GALERII či na facebookových stránkách diecéze.

 

Všem velmi děkujeme za účast a blahopřejeme výhercům:

 

Kategorie MŠ – 3 až 6 let

  1. KAROLÍNA ŠIBILOVÁ, MŠ KOLOVEČ
  2. SIMONA ŠLEISOVÁ, MŠ KOLOVEČ
  3. BARBORA DUCHOŇOVÁ, MŠ KOLOVEČ; JOSEF VOLECH PŘEDŠKOLÁK, PLZEŇ; MARIE BICANOVÁ BENEŠOVA, ZŠ A MŠ PLZEŇ

 

 I. kategorie – 1. až 3. třída

  1. ELIŠKA PAZDERNÍKOVÁ, KOZOLUPY
  2. FILIP TEISTLER, NEZVĚSTICE
  3. MARKÉTA TUSWALDOVÁ, ZŠ KONSTANT. LÁZNĚ; ADRIANA BERNÁTOVÁ, ZŠ CHOTĚŠOV

 

 II. kategorie – 4. až 6. třída, téma: Hroznata, zakladatel klášterů

  1. VERONIKA BENDOVÁ, CG PLZEŇ
  2. ADÉLA LIŠKOVÁ, KRISTINA SPURNÁ, ZŠ KONSTANT. LÁZNĚ
  3. KLÁRA BENEDIKTOVÁ, CG PLZEŇ

 

Čestné uznání: 

NATÁLIE HORNÍKOVÁ, ZŠ CHOTĚŠOV

BARBORA KORNATOVSKÁ a ALEXANDRA HAZUKOVÁ, CG PLZEŇ

ZUZANA KLÍMOVÁ, ZŠ KONSTANT. LÁZNĚ

BARBORA STŘÍŠKOVÁ, ŽANETA MICHALOVÁ, ZŠ KONSTANT. LÁZNĚ

HERZIGOVÁ KATEŘINA, DENKOVÁ LUCIE a ČERNUŠÁKOVÁ ŠTĚPÁNKA, CG PLZEŇ

 

II. kategorie – 4. až 6. třída, téma: Kam patřím?

  1. ANNA KYLIŠOVÁ a TERKA KORČÁKOVÁ, CG PLZEŇ
  2. ANNA HORVÁTOVÁ, CG PLZEŇ; ELIŠKA HOLÁ, CG PLZEŇ; TEREZA PANUŠKOVÁ a MARIE SEDLÁČKOVÁ, CG PLZEŇ
  3. LUCIE SAZEČKOVÁ, BDĚNĚVES; ADAM WEBER, CG PLZEŇ

 

III. kategorie – 7. až 9. třída, téma: Kam patřím?

  1. ANEŽKA HOLÁ a TEREZA KAHOUNOVÁ, CG PLZEŇ
  2. KAMILA RICHTROVÁ a ELIŠKA KRÁLÍČKOVÁ, CG PLZEŇ
  3. KAČKA HERDOVÁ, CG PLZEŇ

 

III. kategorie – 7. až 9. třída, téma: Hroznata, zakladatel klášterů             

  1. KLÁRA EISENHAUEROVÁ, CG PLZEŇ
  2. HANA MATĚJKOVÁ, KDYNĚ
  3. KLÁRA ČECHUROVÁ a HELENA ENGOVÁ, CG PLZEŇ; KRISTÝNA LOUKOTOVÁ, CG PLZEŇ

 

IV. kategorie – středoškoláci

  1. DENISA PUŠKÁROVÁ, PLZEŇ
  2. LE THANH QUI VERONIKA, PLZEŇ
  3. AMÁLIE ČTVERÁKOVÁ, CIS PLZEŇ; ANNA BRABCOVÁ, CIS PLZEŇ

 

LITERÁRNÍ ČÁST                                                         

 

II. kategorie

  1. GABRIELA KULTOVÁ, CIS PLZEŇ
  2. ANNA KYLIŠOVÁ, CG PLZE
  3. ADAM ŠTĚPÁNEK, CIS PLZEŇ; ONDŘEJ HRBAS, ZŠ CHOTĚŠOV

 

 IV. kategorie

  1. LINDA VARHANÍKOVÁ, CIS PLZEŇ
  2. NELLY DAVIDOVÁ, CIS PLZEŇ
  3. VENDULA PUHANOVÁ, CIS PLZEŇ

 

Čestné uznání  

ROBERT BRTNÍK, CIS PLZEŇ

 

Foto: Jiří Strašek

 

V úterý 6. června 2017 proběhlo na Krajském úřadě v Karlových Varech slavnostní předávání cen dětem z Karlovarského kraje. Fotografie si lze prohlédnout ZDE.

 




Srpen  2017
Po Út St Čt So Ne
  
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
WPEC is proudly sponsored by
True Media Concepts
Náhodné fotografie
Zpravodaj plzeňské diecéze