Přejít na obsah stránky*

*

*

*

*

*

*

*

*

Naše projekty podporují:


*

*

*

*

*

*

*

*

katolické bohoslužby

Biskup Tomáš: Být misionářem je povolání každého křesťana

V neděli 22. října 2017 slaví církev po celém světě tzv. Misijní neděli. V čem vidí důležitost a přínos Světového dne misií plzeňský biskup Tomáš Holub? 

„Být misionářem je povolání každého křesťana bez rozdílu. Protože víra nám byla darována proto, abychom ji s druhými sdíleli. Na to ale bohužel často zapomínáme, představujeme si totiž misionáře jako někoho zvláště vyvoleného, někoho, kdo musí odjet hlásat evangelium přinejmenším do Afriky. Ale tak to není a díky Světovému dni misií si to můžeme každý rok znovu a znovu připomínat a povzbuzovat se k nebojácnému hlásání radostné zvěsti, díky němuž se stáváme křesťany nejen formálně, ale i srdcem. A možná právě v těchto dnech je potřeba si toto připomínat více než kdy jindy, ve dnech, kdy se hlásají lecjaké zvěsti, jen ne ty radostné.
 
Sestry a bratři, prožijte si tento den ne proto, že musíte, ale abyste se i vy sami nechali povzbudit silou evangelia. Spojte se v myšlenkách, v modlitbách či v konkrétní materiální pomoci s těmi, kteří radikálně odpověděli na Boží volání, opustili své domovy a rodiny proto, aby mohli sloužit těm nejopuštěnějším. Přemýšlejme v tento den nad tím, jak radikálně můžeme odpovědět na Boží volání i my, v našem každodenním životě, v naší práci, v rodině, ve vztazích s našimi nevěřícími přáteli…“

Tomáš Holub, biskup plzeňský

(Zdroj: Katolický týdeník č. 42/XXVII)
Duben  2018
Po Út St Čt So Ne
  
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30  
WPEC is proudly sponsored by
True Media Concepts
Náhodné fotografie
Zpravodaj plzeňské diecéze