Přejít na obsah stránky*

*

*

*

*

*

*

*

*

Naše projekty podporují:


*

*

*

*

*

katolické bohoslužby

Diecéze má nového jáhna

V sobotu 26. srpna 2017 se v plzeňské katedrále sv. Bartoloměje uskutečnila radostná událost. Jeden z našich bohoslovců, Bystrík Feranec, byl z rukou biskupa Tomáše Holuba vysvěcen na jáhna.

Přijeli ho podpořit jak rodiče, tak oba sourozenci, dorazili také bohoslovci z Moravy i Prahy. Nechyběl ani starosta města Ostrov nad Ohří a mnoho dalších přátel a Bystríkovo budoucích farníků.

Vše proběhlo v naprostém klidu, byl to hezký den; přítomnost rodiny, známých, přátel, jednoduše lidí, které mám rád. Žádný shon, spěch, vše nádherně připraveno, díky mnoha obětavým duším, takže jsem se nemusel ničím zbytečně stresovat. Jáhenské svěcení jsem prožil jako den určen k slávě Boží a prožil jsem ho beze zbytku a naplno. Nejsilnějším okamžikem celého svěcení pro mě bylo vkládání rukou otce biskupa s modlitbou,“ popisuje Bystrík.

Teď jsem pln očekávání. Těším se na spolupráci s Duchem Svatým, který, jak víme, jako vítr vane, kam chce. Nikdo neví, odkud přichází a kam jde. Jak je nádherně vyjádřeno v textu Janova evangelia. Z toho úryvku evangelia, tak nějak vycházím v otevřenosti tomu, co milost Hospodinova vyměří. ‚Nedovedete si představit, jak je hrozné mít celý život naplánovaný,‚“ uzavírá Bystrík slovy Antoina de Saint-Exupéryho.

Bystrík pochází ze Slovenska, od lázeňského města Piešťany. Je mu 27 a má dva sourozence. Dokončuje poslední ročník Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy. Od prosince, pravděpodobně, až dopíše svoji závěrečnou práci, nastoupí svou službu v Chebu.

Další fotografie ze svěcení naleznete v Galerii.
Leden  2018
Po Út St Čt So Ne
  
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
WPEC is proudly sponsored by
True Media Concepts
Náhodné fotografie
Zpravodaj plzeňské diecéze