Přejít na obsah stránky*

*

*

POMOC UPRCHLÍKŮM
*

*

*

*

*

*

Naše projekty podporují:


*

*

*

*

*
*
*

katolické bohoslužby

Stalo se

Vysvětlení k politováníhodné situaci Reverendissima Domina Pavla Vodičky

Protože ani po ročním usilovném jednání z mé strany nebylo možné nalézt společnou řeč s P. Pavlem Vodičkou a celá situace vyústila k tomu, že byl propuštěn ze služebního poměru vůči plzeňské diecézi, považuji za nutné pro… více »

V klášteře Teplá vznikla nová křížová cesta

V těchto dnech byla v parku Kláštera premonstrátů v Teplé osazena zbrusu nová křížová cesta. Čtrnáct soch, které připomínají příběh smrti Ježíše Krista, vytvořil sochař Václav Gatarik. Práce na tak rozsáhlém souboru soch… více »

Květnové slovo otce biskupa diecézním kněžím

Milí spolubratři, v neděli 30. dubna to byl přesně rok, co jsem Vaším biskupem. Uteklo to strašně rychle, ale byl to čas, ze kterého mám radost. Je logické, že mnoho věcí je jinak,… více »

Modlitební úmysly papeže Františka na jednom místě

Tiskové středisko České biskupské konference nově vytvořilo centrální místo pro aktuální informace o apoštolátu modlitby – síti modliteb iniciovaných papežem Františkem. Na toto místo je soustřeďováno vše, co se tématu týká, zejména každoměsíční… více »

Co víme o bl. Hroznatovi? Vychází nová brožura

V rámci letošní připomínky 800. výročí smrti blahoslaveného Hroznaty, patrona plzeňské diecéze, vydává Biskupství plzeňské brožuru s názvem „Blahoslavený Hroznata, rytíř a řeholník“. Autorem textu je Dr. Milan Hlinomaz Ph.D, fotografie poskytl archiv kláštera… více »

Zemřel tepelský premonstrát a emeritní převor P. Hugo Josef Pitel

V neděli 14. května 2017 zemřel v Domě sv. Františka ve Veselí nad Lužnicí ve věku 89 let P. Hugo Josef Pitel, OPraem, který mnoho let působil také ve farnostech dnešní plzeňské diecéze.… více »
Květen  2017
Po Út St Čt So Ne
  
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
WPEC is proudly sponsored by
True Media Concepts
Náhodné fotografie
Zpravodaj plzeňské diecéze