Přejít na obsah stránky

Stalo se

Oto z Plzně a Pavel z Aše složili u misionářů oblátů své první řeholní sliby

Oto Medvec a Pavel Pec, oba pocházející z plzeňské diecéze (Plzně a Aše), složili v neděli 23. dubna 2017 své první řeholní sliby u Kongregace misionářů oblátů Panny Marie Neposkvrněné. Stalo se tak v německém Hünfeldu,… více »

Buďme hlasateli Božího milosrdenství a soucitu, vyzval biskup diecézní kněze

„Buďme kněžími Nového zákona. Buďme těmi, kteří mají podíl na identitě kněžství, které přinesl Ježíš Kristus. Buďme těmi, kteří nerozdělují svět na profánní a sakrální, ale kteří svou službou posvěcují všechno to a… více »

Biskup Tomáš požehnal prapor Městské policie Plzeň

„Bože, náš nebeský Otče, tento prapor jako symbol společenství Městské policie je pro ty, kdo toto společenství vytvářejí, trvalou připomínkou společných úkolů a cílů; provázej je svým požehnáním, ať si ochotně navzájem pomáhají… více »

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc duben

Papež František v neděli při modlitbě Anděl Páně vyhlásil úmysl apoštolátu modlitby na duben 2017: za oběti neštěstí a pronásledování. Komentář národního ředitele Apoštolátu modlitby papeže Františka Pavla Ambrose SJ přinášíme v plném znění: Naléhavý… více »

Profesorka Církevního gymnázia Plzeň získala medaili MŠMT

Nejvyšší ocenění v oblasti vzdělávání – medaili Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy – převzalo dne 28. března 2017 z rukou Kateřiny Valachové výjimečných 45 pedagogů a pedagožek. Jednou z nich byla i Mgr. Marie Zemenová, profesorka Církevního… více »

Ministryně školství navštívila Církevní ZŠ a SŠ v Plzni

V pondělí 20. března navštívila Církevní ZŠ a SŠ v rámci svého pracovního pobytu v Plzni ministryně školství Kateřina Valachová. Jednalo se o její první návštěvu školy zřizované církví. Ministryni Valachovou doprovázel primátor města Plzně Martin… více »
Duben  2017
Po Út St Čt So Ne
  
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
WPEC is proudly sponsored by
True Media Concepts
Náhodné fotografie
Zpravodaj plzeňské diecéze