Přejít na obsah stránky*

*

*

*

*

*

*

*

*

Naše projekty podporují:


*

*

*

*

*

*

katolické bohoslužby

Kněžského mistrovství Evropy ve fotbale se účastní i tři reprezentanti z plzeňské diecéze

Zatím dvakrát se český tým kněží zapojil do zimního mistrovství Evropy v halovém fotbalu a dosud se mu nepodařilo postoupit mezi nejlepší osmičku. Vylepšit to chtějí při letošním turnaji v italské Brescii, kam se dvanáct hráčů s trenérem Markem Vomáčkou v pondělí 5. února vydali po závěrečném tréninku v Klenčí pod Čerchovem na Domažlicku, působišti P. Libora Bučka, jednoho z hráčů. Z plzeňské diecéze kromě P. Libora národní tým posílí ještě P. Marek Hric z Ostrova a P. Richard Polák z Kralovic. Článek převzat z Radio Proglas, autor: Filip Breindl.

K lepšímu výsledku má přispět samotná spolupráce s koučem, bývalým vrcholovým fotbalistou s ligovými zkušenostmi, který je farníkem dalšího člena týmu Martina Sklenáře v Českém Brodu. Marek Vomáčka Proglasu řekl, že se snažil pracovat především na poziční hře a taktice: „Všichni uměli hrát fotbal a umějí ho i teď, kdy jsme to navíc ještě trochu učesali po stránce některých návyků při určitých herních situacích a poziční hře. Doufám, že to na mistrovství zúročíme,“ řekl trenér a k turnaji, jehož se účastní 16 kněžských týmů ze stejného počtu evropských zemí, dodal: „Těším se nesmírně, jsem silně věřící, moje rodina také. Spojím dvě věci, které mám rád, a to je sport a Bůh. Jsem přešťastný, že mě kněží nejdřív oslovili a pak i trvali na tom, že musím jet. Mám radost, že se toho mohu účastnit,“ řekl Marek Vomáčka s tím, že se těší na setkání s kněžími z dalších zemí a společné bohoslužby. Pořadatelé naplánovali také doprovodný program včetně výletů do rodných míst obou koncilních papežů Jana XXIII. a Jana Pavla II.

Náš tým tvoří kněží z pěti českých a moravských diecézí včetně konžského rodáka Georgese Monda, který působí ve středočeském Kolíně. Do turnaje zasáhne zítra odpoledne, soupeři v základní skupině jsou Rakušané, Poláci a Bělorusové. Naši hráči mají za sebou několik společných tréninků s modelovými zápasy. Podle trenéra Vomáčky na nich bylo znát, že pracuje s duchovními: „Chlapi jsou mnohem více disciplinovaní, nějaké sprosté výrazy vůbec nepřichází do úvahy. Když hrajeme mezi sebou, je to čestné. Co se týče disciplíny a kázně, je to něco úplně jiného než s některými sebevědomými fotbalisty,“ uvedl trenér českého kněžského výběru Marek Vomáčka.

Sestava našeho týmu:

Marek Hric – Ostrov (Plzeňská diecéze)
Libor Buček – Klenčí pod Čerchovem (Plzeňská diecéze)
Jiří Polach – Budišov (Brněnská diecéze)
Jozef Kadlic – Příchovice (Litoměřická diecéze)
Svatopluk Pavlica – Uničov (Olomoucká arcidiecéze)
Petr Káňa – Rajnochovice, Přístav (Olomoucká arcidiecéze)
Martin Sklenář – Český Brod (Pražská arcidiecéze)
Georges Mondo Makonzo – Kolín (Pražská arcidiecéze)
Ján Bleša – Kelč (Olomoucká arcidiecéze)
Konstantin Mikolajek – Říčany (Pražská arcidiecéze)
Krzysztof Mikuszewski – Bozkov (Litoměřická diecéze)
Richard Polák – Kralovice (Plzeňská diecéze)

Článek převzat z Radio Proglas, autor: Filip Breindl

Zdroj: Radio Proglas

 

 

Únor  2018
Po Út St Čt So Ne
  
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28  
WPEC is proudly sponsored by
True Media Concepts
Náhodné fotografie
Zpravodaj plzeňské diecéze