Přejít na obsah stránky*

*

*

*

*

*

*

*

*

Naše projekty podporují:


*

*

*

*

*

*

katolické bohoslužby

Na lívance jedině do Manětína

Přijměte pozvání na srpnové akce konané v manětínském kostele sv. Barbory na podporu projektu záchrany vzácných varhan.

První se chystá Poutní mše umělců aneb pouť lívancová 11. 8. 2017 od 17 hodin. Hlavním celebrantem bude Mons. František Radkovský, emeritní biskup plzeňský a pozvání také přijal Mons. Emil Soukup, farář plzeňské katedrály. Mši svatou doprovodí zpěvem sbor Česká píseň s dirigentem Vojtěchem Jouzou a hudbou Martin Kaplan (housle) a Josef Fiala (viola) – členové Sojkova kvarteta. S malým divadélkem se přeneseme do doby před třemi sty lety, kdy se na tomto místě stal zázrak. Bude se zpívat, povídat a ochutnávat lívance od hospodyněk místních i přespolních, když počasí dovolí, tak před průčelím kostela u brány a nově opraveného schodiště.

Koncert dvou skvělých hudebnic Jytte von Rüden a Marty Líbalové 18. 8. 2017 od 18 hodin se připravuje hned na další pátek po pouti lívancové. Česko-dánské duo vystupuje po celém světě a několikrát také koncertovalo pro dánskou královskou rodinu. Tyto dvě úžasné dámy ovládají své nástroje – koncertní akordeon a housle – zcela virtuózně. Pečlivě sestavený program speciálně pro Letní barokní festival 2017 v nádherném a akusticky dokonalém prostoru kostela sv. Barbory bude jistě stát za poslechnutí.

Všechny dary a vstupné poslouží k financování projektu záchrany vzácných varhan v kostele sv. Barbory, s jejichž první etapou restaurování se už letos začalo. Práce na varhanách přinesly nová zjištění, která podstatně rozšiřují informace o jejich postavení a také stáří některých jejich částí.

Těšíme se na Vás!

Za Svět podle Jakuba Jana, Marek a Bára Roštíkovi
Březen  2018
Po Út St Čt So Ne
  
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
WPEC is proudly sponsored by
True Media Concepts
Náhodné fotografie
Zpravodaj plzeňské diecéze