Přejít na obsah stránky*

*

*

*

*

*

*

*

*

Naše projekty podporují:


*

*

*

*

*

*

katolické bohoslužby

Na plzeňské biskupství před Vánoci zavítá na 500 dětí

S rozsvícením první svíčky na věnci odstartovalo biskupství v Plzni další ročník adventních kurzů pro děti z Plzně a okolí. Téměř 500 žáků ze šesti přihlášených základních škol navštíví do vánočních prázdnin plzeňské biskupství, kde se setkají se s. Benediktou a dozví se něco více o významu adventní doby, Vánoc a symbolů s nimi spojenými.

Kurz je velmi hravý a interaktivní, s. Benedikta, SCSC z katechetického centra si zde s dětmi ráda povídá, a neklade vždy jen jednoduché otázky. Společně hovoří o vztazích, o rodině, o radostech i bolestech každého člověka, a to za pomoci jednoduchých pomůcek, třeba adventního věnce: „Jedna větvička vedle druhé tvoří obraz toho, jak je jeden člověk spojen s druhými lidmi a jaké má mezi nimi své místo. Kdyby chyběl, kruh by se rozpojil. Advent je čas, kdy lidé více potřebují jeden druhého, kdy o sobě více přemýšlejí a scházejí se…“ říká dětem s. Benedikta a prokládá povídání otázkami, na něž děti hned spontánně reagují, např.: S kým je pro mne těžké žít? Co bych chtěl na někom změnit? Co bych chtěl na sobě změnit? Kdo mi je nejblíže?

Děti reagují hodně otevřeně a mnohé odpovědi mě samotnou opravdu překvapují,“ říká spokojeně s. Benedikta.

Na závěr pak děti dostanou malý dáreček v podobě zeleného kroužku, který jim může doma připomínat symboliku adventního věnce, důležitost jednoty a dobrých vztahů.

S. Benedikta pořádá tento adventní kurz pro žáky na biskupství již druhým rokem: „Děti by měly slyšet, že advent není jenom o úklidu, o pečení a shánění dárků, o dekoracích apod. Jde o to, abychom si uvědomili, že doba adventní nás vybízí k nějaké konkrétní změně především našeho života, abychom byli pro ty druhé přijatelnější, snesitelnější, abychom si uvědomili, jak se navzájem potřebujeme, že nemusíme druhé ‚lámat a ohýbat‘, ale být si navzájem darem, přát si pokoj, radost a lásku, pomáhat si proměňovat se k lepšímu. Nezapomínám dětem říct ani to, že se můžeme těšit i na hlavní smysl Vánoc – narození Ježíše Krista, který je pro celé lidstvo největším darem.
Březen  2018
Po Út St Čt So Ne
  
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
WPEC is proudly sponsored by
True Media Concepts
Náhodné fotografie
Zpravodaj plzeňské diecéze