Chebská pouť Marienweiher 2020

začátek akce
4. 9. 2020 9:00
konec akce
6. 9. 2020 17:00
Vikariát chebský
Farnost Cheb vás zve na třídenní pěší putování z Chebu do Marienweiher v termínu 4.–6. září. Závěrečnou mši v bazilice Marienweiher bude sloužit 6. září v 16:00 emeritní biskup František Radkovský.

Třídenní pěší putování z Chebu do Marienweiher
Češi a Němci společně na cestě smíření, přátelství a žehnání
Facebooková stránka (v češtině) ZDE.
Web pouti: www.marienweiher.farnostcheb.cz 
Leták ke stažení ZDE.

Letošní pěší putování bude zahájeno v pátek 4. září 2020 v 9:00 v chrámu sv. Mikuláše a Alžběty v Chebu a zakončeno v neděli 6. září 2020 v bazilice v Marienweiher závěrečnou mší od 16:00. Autobus na závěrečnou mši odjíždí v neděli 6. září 2020 v 13:30 z Kasárního náměstí v Chebu.

Doprovázení: Alespoň část cesty poutníky doprovází český nebo německý duchovní, někdy oba. Modlitby a promluvy na jednotlivých zastaveních jsou pronášeny většinou česky i německy. Závěrečnou mši v Marienweiher bude letos celebrovat a při ní česko-německy kázat plzeňský emeritní biskup František Radkovský.

Pěšky se na 75 km dlouhou třídenní pouť z Chebu do Marienweiher vydává každoročně okolo 30 poutníků, většina z nich je z Německa. Česky umí jen pozdravy a poděkování, ale téměř všichni umí anglicky a někteří i rusky. Protože navíc někdo z českých poutníků vždy umí dobře německy, pro účast je sice znalost jazyků vítaná, ale není podmínkou. Je však třeba zvládnout pěší trasu o denní délce kolem 25 km.

Další informace o pouti (historie, zajištění, náklady, denní itinerář) najdete ZDE, případně na německých facebookových stránkách pouti ZDE.

Přihlášky:
na adrese marienweiher@farnostcheb.cz 
osobně Jiřímu Kolafovi 
nebo sms na tel. 731 435 180.

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás