Živé Skoky 2018

začátek akce
24. 6. 2018
konec akce
4. 11. 2018
Vikariát karlovarský
Před deseti lety, v roce 2008, proběhl poprvé projekt Živé Skoky, který každoročně oživuje a chrání poutní kostel Navštívení Panny Marie v areálu bývalé obce Skoky poblíž Žlutic v Karlovarském kraji. Jeho realizátorem je zapsaný spolek Pod střechou a řada dobrovolníků.

Nyní máme před sebou již ročník jedenáctý. Každý den v červnu, červenci a srpnu bude kostel přístupný denně od 9 do 18 hodin. Návštěvníci si mohou kostel prohlédnout i s výkladem průvodce, a to doslova od sklepa až po půdu. Nezůstává ale jen u zpřístupnění vzácné barokní památky. Jako každý rok i letos zde proběhne cyklus benefičních koncertů. Vstupné na koncerty je dobrovolné a slouží přímo k obnově místa.

Z nejbližšího programu Živých Skoků 2018 vybíráme:

V sobotu 30. června se ve 20:30 kostel rozezní chvalozpěvy, které mají svůj původ ve francouzské klášterní komunitě v Taizé. Krom duchovního zážitku návštěvníky jistě uchvátí také působivé noční osvětlení kostela. Večer proto nese název Noc světel.

Hned další den, v neděli 1. července, bude následovat tradiční hlavní skokovská pouť ke svátku Navštívení Panny Marie s podtitulem Českoněmecká pouť porozumění. Mši svatou, která začne procesím v 10:00, bude celebrovat opat tepelského kláštera P. Zdeněk Filip Lobkowicz OPraem. Po poutní mši přijde na řadu kolem poledního také posezení u stánků s občerstvením a s nabídkou suvenýrů, setkání rodáků, jakož i komentovaná prohlídka kostela a zaniklé obce.

 

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás