Výuka náboženství

Výuku náboženství v plzeňské diecézi zajišťuje přibližně 30 kněží a 20 katechetů s kanonickou misí. Jejich práci a koordinaci zaštiťuje Katechetické centrum Biskupství plzeňského.

V současné době katecheté vyučují děti, rozdělené do skupinek většinou podle věku, s pomocí vybraných metodik, které jim samotným vyhovují a mají s nimi dobrou zkušenost. Práce katechetů stojí na dobrovolnosti, kromě symbolických odměn tak nejsou placeni. Ve farnostech doplňují práci administrátora v přípravě dětí k svátosti smíření či svatému přijímání. Věnují dětem svůj čas a výuku náboženství zpestřují hrami a dalšími edukačními aktivitami.

Diecézní katechetické centrum pořádá každoročně před Vánoci a Velikonocemi pro děti školního věku interaktivní semináře na vybraná témata. Během roku zve školy také na komentované prohlídky kostela či na programy do Muzea církevního umění plzeňské diecéze.

Svým spolupracovníkům z jednotlivých farností nabízí podklady pro výuku, metodické rady, případně i materiální pomoc. Jednou do roka organizuje společné setkání pro katechety a katechetky z celé diecéze.

Mezidiecézní spolupráci v oblasti katecheze a náboženského vzdělávání zaštiťuje Katechetická sekce České biskupské konference. Připravuje například jednotné materiály, učebnice náboženství apod. Věnuje se systematickému vzdělávání a formaci katechetů a učitelů náboženství. Významným projektem sekce je postupně budovaný metodický portál pro katechezi a náboženské vzdělávání katecheze.cz

Kontakt

Mgr. Ludmila Němečková – referentka katechetického centra

E-mail: katechete@bip.cz

Tel: +420 731 619 698

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás