Den dobrovolnictví

začátek akce
20. 10. 2018
Den dobrovolnictví se uskuteční v sobotu 20. října 2018 na desítkách míst napříč Českou republikou. Stejný den se na mnoha místech potká mnoho lidí se společnou touhou nezištně pomoci druhým. Vytvořte si i vy Job se svými přáteli, nebo se přihlaste jako dobrovolníci. Pomozme tak lidem kolem sebe.

Prvotním impulsem toho projektu byla otázka, jak myšlenky dobrovolnictví a nezištné pomoci přiblížit i dalším desítkám a stovkám lidí, kteří žijí kolem nás.  Jeho cílem je skrze nezištnou manuální práci pomoci potřebným lidem nebo místům v našem okolí a tak přispět ke zlepšení atmosféry tam, kde žijeme. Chceme se učit vzájemné citlivosti pro potřeby druhých, kteří žijí v našem okolí, podporovat sousedské vztahy a lokální soudržnost.

Že nevíte, jak na to? Je to jednoduché!

Rozhlídněte se kolem sebe. Nechodíte kolem zrezlého plotu staré sousedky? Nemáte kolem sebe někoho, kdo je sám a potřeboval by třeba nejen manuálně pomoci, ale také si popovídat? Nepotřebuje stará babička vymalovat nebo připravit dřevo na zimu? Míst a lidí, kteří potřebují pomoc, je kolem nás spoustu, stačí se jen podívat.

Nebojme se společně vylézt ze své komfortní ulity a všímejme si potřebných kolem nás!

Na stránkách www.dendobrovolnictvi.cz se můžete zaregistrovat a společně tak přispět k tomu, aby byl tento den legendární. A protože SummerJob ani Workship nejsou jen o tvrdé dřině, ale i o tom, že chceme být spolu, v sobotu rozhodně neváhejte zakončit své dobrovolničení společným večerem.

V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na info@dendobrovolnictvi.cz
Pavel, Jirka, Jana, Vojta, Magda, Dominika & Tým SummerJob

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás