Charita

Retrospektiva Evy Hubatové

začátek akce
8. 1. 2019
konec akce
28. 3. 2019
V galerii Domova pro seniory sv. Jiří je k vidění jubilejní výstava plzeňské umělkyně Evy Hubatové. Na prezentaci tří desítek obrazů, představujících průřez autorčinou úspěšnou desetiletou činností (2008–2018), nazvanou Retrospektiva, zvou ředitel Diecézní charity v Plzni Ing. Jiří Lodr a ředitel Městské charity Plzeň Mgr. Pavel Janouškovec.

Až do 28. března je k vidění unikátní technika fotoinformel, pro kterou je výtvarnice držitelkou ochranné známky, nebo ojedinělé práce přibližující se svým vyjádřením jiným uměleckým formám, např. poezii a hudbě, tzv. orfismus. Zásadní devizou pro zrod osobitého díla je autorčina bezmezná fantazie a schopnost pomocí počítačové techniky propojit dva samostatné obory, fotografii s malbou. Tvůrčí signaturou je pak dovednost povýšit fotografický záznam zdánlivě bezvýznamných destruktivních prvků na jedinečná abstraktní díla.

Mimo četnou výstavní činnost svou příznačnou kreativitu dále uplatňuje při ilustrování básnických sbírek zpravidla s duchovní tematikou či při spolupráci s předními českými i zahraničními hudebními skladateli. Díky značnému tvůrčímu zápalu, příkladné pracovitosti a píli realizovala i řadu uměleckých projektů.

O neobyčejné všestrannosti svědčí i třiadvacetiletá fotoreportérská a publikační činnost. Již od roku 1996 vychází její příspěvky na internetových portálech či na stránkách tištěných periodik.

Za mimořádně rozsáhlé umělecké i kulturní aktivity se právem výtvarnici, fotografce a publicistce Evě Hubatové dostalo významného mezinárodního ocenění a stala se laureátkou „Ceny Evropské unie umění za uměleckou a kulturní činnost“ Zlaté Europey.

Paní Eva Hubatová je nadaná a inspirovaná žena, která vynalezla svoji uměleckou techniku fotoinformel a otevírá tak nový svět poznání a pohledů na svět, troufám si říci s odrazem vlastního citu k barvám, a odpovědi na odraz poznání jsoucna vlastním srdcem. Sama říká, že cítí dar od Boha, a tak se její tvorba úspěšně otevírá dál a poznává další cesty, otevírá nové výzvy. Svoji výzvu uměleckého projevu otevřela v souladu s básnířkou, hudebním umělcem, oslovuje ji mnoho dalších podnětů. Vážím si její tvorby a jsem rád, že je i spravedlivě oceněna za svoji uměleckou cestu a zejména v rovině přátelství a vztahu k člověku.

Mohu tedy i já pozvat vás, občany Doubravky a města Plzně, do galerie Domova sv. Jiří, kde autorka vystavuje svoje díla, doporučuji najít si čas a klid a postát u obrazů a nechat je na sebe působit. Možná, že bude také pro vás tato chvíle vlastní inspirací, za což i já za vás děkuji.       

Jiří Lodr

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás