Benefiční aukce ve prospěch Hospice sv. Lazara

začátek akce
18. 5. 2019 18:00
konec akce
18. 5. 2019 18:00
Vikariát Plzeň-město
Hospic sv. Lazara Vás zve na 2. benefiční aukci uměleckých děl, která se bude konat 18. května od 18.00 hodin v Měšťanské besedě v Plzni.

V prosinci roku 2017 jsme uskutečnili vůbec první benefiční aukci obrazů a uměleckých děl. Byl to odvážný počin. Vše se nakonec podařilo nad očekávání. Na sbírkový účet se za vydražená díla doputovalo nádherných 720 000 korun, které se využívají ke zkvalitnění péče o umírající (například nákup arjo vany, léků, polohovacích lůžek). Atmosféru dražebního večera zpříjemnil profesionální licitátor Galerie Kodl Milan Dospěl, zázemí krásných prostor a úžasný catering poskytl Greensgate Golf Club Dýšina. Dražitelé byli s průběhem aukce i nabídkou děl nadmíru spokojeni.

Proto jsme se rozhodli po důkladné přípravě a na ještě vyšší úrovni benefiční aukci zopakovat, tentokrát 18. května v prostorech Měšťanské besedy v Plzni. Vedle kurátorky Lucie Šiklové (kurátorka v Národní galerii v Praze, Galerii Benedikta Rejta a tč. v Galerii Klatovy - Klenová) jsme jako koordinátora a kurátora získali nově také Ondřeje Horáka (výtvarník, autor mnoha výstavních projektů a knih). Za vším věrně stojí také s hospicem dlouhodobě spřízněná umělkyně Eva Chmelová (volná́, ale i užitá tvorbǎ v oblasti textilního návrhářství a grafiky, vizuály výstavy Galerie České spořitelny, Nadace Via).


Soubory ke stažení

Související položky

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás