Jesenická pouť

začátek akce
29. 6. 2019 10:00
konec akce
29. 6. 2019 17:30
Vikariát Plzeň-sever
Pouť bývala součástí života Jesenice u Rakovníka a stojí za pokus ji znovu obnovit. I město bere obnovení poutě vážně, a tak vznikl program pouti, který možná nastartuje novou éru těchto mimořádných setkání lidí s Bohem i mezi sebou. Srdečně Vás zveme 29. června od 10.00 hodin na poutní mši do kostela sv. Petra a Pavla v Jesenici u Rakovníka a na následný bohatý program před farou.

Jsou jistě místa, kde pouť je samozřejmostí. Dokonce takovou samozřejmostí, že centrem, nebo alespoň součástí bývá poutní mše svatá. V našich poměrech, na Rakovnicku, to tak vždy není. Někdy dokonce spíše naopak, kdy pouť se stává městskou slavností s bezplatnou hudební produkcí a večerní zábavou a bohoslužba ani raději součástí není, protože by třeba nemohla být na takovou akci poskytnuta dotace.

O to více se radujeme, když se zkouší jít opačným směrem. Takový pokus nás letos čeká v Jesenici u Rakovníka. Shodli jsme se na tom, že pouť bývala součástí života města a stojí za pokus ji nějak znova najít, protože byla sice zapadlá v prachu historie, ale současně žila v srdcích věrných křesťanů, kterých je v těchto místech dnes již málo.

Město bere obnovení poutě vážně, a tak jen za našeho malého přispění vznikl program pouti, který možná nastartuje novou éru těchto mimořádných setkání lidí s Bohem i mezi sebou.

To, kolik lidí přijde, to, jak budou celý program vnímat, rozhodne o tom, jak se v budoucnosti uchopí odkaz lidí, kteří kdysi v Jesenici a jejím okolí žili, kteří na pouť chodili, modlili se i veselili.

Je příjemné čekat s napětím.

Pokud chcete pomoci s uchopením takových věcí a máte zrovna čas, duchovní správa farnosti i Město Jesenice Vás zvou na tuto pouť.

Jáhen Daniel


Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás