Charita

Česká Alzheimerovská společnost: Dny paměti

začátek akce
15. 9. 2019
konec akce
23. 9. 2019
Dny paměti je projekt na podporu včasného záchytu poruch paměti. Během této akce proběhne informační kampaň, věnující se problematice Alzheimerovy choroby nebo jiného typu demence. Tradiční celonárodní akce České Alzheimerovské společnosti se letos v Plzni bude konat ve dnech 15. až 23. září 2019.

Městská charita Plzeň je v roli kontaktního místa jednou  z prvních poboček České Alzheimerovské společnosti. Věnuje se aktivně pomoci lidem postiženým touto velice deprimující chorobou ve specializovaném Domově sv. Aloise v Hradišťské ulici i v terénu. Zde se můžete objednat i k bezplatnému vyšetření paměti pomocí sady testů a dotazníků, které provedou tamní proškolení pracovníci. Vyplnění dotaníků trvá přibližně 1 hodinu, proto je třeba  dodržet  předběžně dohodnuté termíny.

Alzheimerova nemoc narušuje výkon mozku a způsobuje pokles myšlení, paměti i úsudku. Při včasném zahájení odborné pomoci a léčby je možné výrazně zbrzdit postup rozvoje syndromu demence a tak zlepšit kvalitu života nemocného. Péče o takto nemocného je velice náročná a významně ovlivňuje pečující osoby i chod celé rodiny. Také proto provozujeme i poradnu pro pečující rodinné příslušníky. Pokud se Vás tato problematika dotýká a chcete získat další odborné informace a rady, můžete si odtud  odnést např. příručku Jak upravit domov pro člověka s demencí, sešity na trénování paměti apod.

K využití uvádíme rovněž  celorepubliková telefonní čísla: 
Linka seniorů: 800 200 007  pro seniory a pečující – ve všední dny od 8.00 do 20.00 hod.
Senior telefon: 800 157 157 pro osamělé, stárnoucí i pečující – provoz  NON STOP.

Abyste si mohli udělat  lepší představu o tomto našem domově a péči v něm, budete vítáni v pondělí 16. září 2019 od 10 do 16 hodin na Dnu otevřených dveří. V tento den se můžete rovněž zúčastnit mše svaté sloužené v kapli domova pravidelně v pondělí ve 14.45 hod.

V Plzni bude  mj. v této době organizována i  veřejná  sbírka na různých místech ve prospěch  pomoci pacientům, trpícím Alzheimerovou chorobou. 95 % vybraných prostředků se vrací adresně přímo na naši pobočku na zakoupení potřebných pomůcek pro klienty domova. Vloni byl za  získané peníze pořízen sedací odpočinkový nábytek, a tak nové lavice a křesílka  zvou i Vás k příjemnému posezení ve společných prostorách domova.   

Také letos prosíme o Vaši štědrost.  
Anna Srbová, Městská charita Plzeň

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás