Misijní most modlitby - centrální bohoslužba s P. Františkem Radkovským

začátek akce
18. 10. 2019 18:00
konec akce
18. 10. 2019 20:00
Vikariát karlovarský
Česká biskupská konference se rozhodla podpořit dlouhodobý projekt nazvaný MISIJNÍ MOST MODLITBY, který se bude poprvé konat v pátek 18. října v 18 hod. a ke kterému jsou zváni všichni kněží ve svých farnostech a biskupové ve svých katedrálách po celé ČR. Centrální bohoslužbu v plzeňské diecézi bude sloužit P. František Radkovský ve farním kostele V Karlových Varech-Rybářích.

Vážení a milí diecézané,

letošní říjen vyhlásil papež František Mimořádným misijním měsícem. V neděli 20. října 2019 se v rámci Misijní neděle uskuteční ve všech kostelích naší diecéze sbírka na Misie. V roce 2018 bylo v naší diecézi celkem vybráno a odesláno na příslušný účet Papežských misijních děl 373 167,- Kč. Moc vám všem děkujeme!

Kromě této tradiční sbírky si Svatý Otec přeje, abychom se kromě finanční podpory zaměřili především na podstatu misie, která se koná pod papežskou záštitou ve světě a kterou je vydávání svědectví o Kristu. To není možné bez setkání s Ním, tedy bez modlitby.

Česká biskupská konference se tedy rozhodla podpořit dlouhodobý projekt nazvaný MISIJNÍ MOST MODLITBY, který se bude poprvé konat v předvečer Světového dne misií, v pátek 18. října v 18 hod., a ke kterému jsou zváni všichni kněží ve svých farnostech a biskupové ve svých katedrálách po celé ČR. Prosím připojte se k nim!

Protože se naše katedrála opravuje a otec biskup Tomáš už měl jiné povinnosti, ujme se centrální bohoslužby pro naši diecézi emeritní otec biskup František  ve farním kostele v Karlových Varech-Rybářích, kde bude sloužit slavnou mši svatou v pátek 18. října 2019 v 18.00 hod. Po mši svaté bude následovat adorace Nejsvětější svátosti oltářní na misijní úmysl. Zveme k účasti!

Ve vašich kostelích to pak může být mše svatá, bohoslužba slova či jen shromáždění vás věřících k modlitbě. Na konci bohoslužby jsme pak vyzváni k vyjití a hlásání evangelia svědectvím našeho života. Během programu se společně pomodlíme oficiální modlitbu Pokřtění a poslaní, vydanou u příležitosti Mimořádného misijního měsíce října 2019. Více informací ZDE. 

Chci vám touto cestou poděkovat za modlitební součinnost a sjednocení v diecézi. Také chci poděkovat za vaše příspěvky při každoročním sbírce, která pomůže konkrétním misijním dílům, jež jsou konána pod papežskou záštitou po celém světě.

Aktuální projekty Papežských misijních děl, které byly vybrány k podpoře z České republiky do 17 zemí světa 4 kontinentů: Malawi, Tanzanie, Uganda, Keňa, Zambie, Mozambik, Jižní Súdán, Demokratická republika Kongo, Sýrie, Pákistán, Bangladéš, Indie, Filipíny, Srí Lanka, Papua-Nová Guinea, Guyana a Paraguay.

Finanční podpora směřuje na 7 projektů Papežského misijního díla šíření víry v 6 zemích a 8 projektů v 5 zemích na podporu studentů v rámci Papežského misijního díla sv. Petra apoštola. Skrze 80 projektů Papežského misijního díla dětí ve 14 zemích pomůže více jak 60 000 chudých dětí. Finanční pomoc dětem je rozdělena do tří oblastí: ochrana života, školní vzdělání a křesťanská formace. Více informací o těchto projektech naleznete ZDE. 

Děkujeme Vám. 
P. Romuald Štěpán Rob, diecézní ředitel PMD

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás