Modlitebník - Křížová cesta totality

začátek akce
9. 11. 2019 18:00
konec akce
9. 11. 2019 20:00
Vikariát rokycanský
Dovolujeme si vás pozvat na nový audiovizuální projekt k připomenutí 30. výročí listopadu 1989. Jak se svojí svobodou naložíme a jak o ni budeme pečovat? Nechme se inspirovat 9. listopadu v 18:00 v evangelickém kostele v Rokycanech (Jeremiášova 481).

Malíř a architekt Michail Ščigol namaloval cyklus obrazů Křížová cesta totality již v roce 2009. Námětem všech obrazů následující výstavy Zpráva o akci K se staly události noci ze 13. na 14. dubna 1950, kdy StB provedla zábor všech mužských klášterů v zemi. Brzy nato byly uzavřeny i kláštery ženské. Tuto akci provázely vykonstruované politické procesy s členy a představiteli církve. Útoky na svobodu a víru mířily na zásadní hodnoty naší společnosti .

Básnířka, spisovatelka a scénáristka Martina Komárková k jednotlivým zastavením křížové cesty napsala neuvěřitelně niterné, nedogmatické a působivé básně. Výtvarník Ondřej Klos potom vytvořil koláže, které společně s obrazy Michaila Ščigola ilustrovaly ojedinělé a originální vydání celé básnické sbírky Modlitebník.

Letos na jaře se s knížkou seznámila Lenka Němečková, sepsala koncepci projektu a požádala nadějného mladého skladatele, který vystupuje pod pseudonymem Hans Karlsen, zda by básně nezhudebnil. Jakmile byla partitura na světě, stačilo už jen oslovit vhodné interprety, aby mohla být skladba provedena. Do projektu se tak zapojily uznávaná zpěvačka Martina Bauerová a výborná violoncellistka Sylva Jablonská. K hudebnímu cyklu pak ještě Ondřej Klos připravil videoprojekci se svými kolážemi ze sbírky Modlitebník a s obrazy Michaila Ščigola.

Pro jakékoli další informace se neváhejte obrátit na Lenku Němečkovou,
tel.: 775 699 954 nebo mail: l.nemeckova77@gmail.com

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás