Půjdem spolu do Betléma aneb Položení Ježíška do jeslí

začátek akce
17. 12. 2019 18:00
konec akce
17. 12. 2019 18:30
Vikariát Plzeň-město
17. prosince v 18:00 vyjde z plzeňského biskupství na náměstí Republiky průvod s Ježíškem, kterého ponese biskup Tomáš Holub.

Srdečně zve plzeňský biskup Tomáš Holub:

"Jsem velmi rád, že UMO3 i organizátoři Vánočních trhů přijali dvě iniciativy, s kterými jsem se na ně obrátil na začátku letošního roku. Letos poprvé zde nebudeme mít Vánoční trhy, ale Adventní trhy, které se skutečně konají v adventu, totiž v době očekávání Kristova narození. A také se trochu přiblížíme tomu, že oslava Ježíšových narozenin připadá na 24. prosince, nikoli na začátek adventu, jak by avizoval betlém, který je zde už při otevření Vánočních, od letoška tedy Adventních trhů.

Hledal jsem formu, jak propojit zájem organizátorů, aby betlém nebyl po celou dobu prázdný, s tím, abychom byli alespoň trochu pravdiví v tom, jak vypadá liturgický rok. Našel jsem datum 17. prosince, kdy se mění atmosféra adventu a kdy se z meditace o druhém Kristově příchodu přímo koncentrujeme na přípravu slavení vánočních svátků, tedy Ježíšova narození. V tento den, kdy začíná konkrétní příprava na jeho narození, tedy přineseme postavu Ježíška do betléma. Myslím, že to je cesta, jak spojovat realitu tohoto světa s tím, že do ní vnášíme symboly křesťanské naděje." 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás