Charita

Zveme vás na 5. benefiční ples na podporu rozvojové práce v Jižní Americe

začátek akce
21. 2. 2020 19:30
konec akce
21. 2. 2020 23:59
Diecézní charita Plzeň a Centrum španělské kultury a vzdělávání vás zvou na benefiční ples, který se koná v pátek 21. února od 19:30 v Saloonu na Roudné v Plzni.

Jelikož se jedná o ples benefiční (výtěžek půjde na podporu rozvojové práce v Jižní Americe) je cena jedné vstupenky 250 Kč.

Výtěžek z této akce bude věnován na podporu kampaně Pap-test v Bolívii. Jde o projekt týkající se prevence rakoviny děložního čípku, který již 10 let vždy v měsíci březnu realizuje Pastorační a sociální charita Beni, a to konkrétně v obci Santísima Trinidad. Každoročně je tak vyšetřeno přes 1 000 žen, vedle šíření osvěty o nemoci je cílem kampaně zachytit nemoc u pacientek ještě v raném stádiu. V Bolívii jsou ženy v reprodukčním věku k tomuto onemocnění velmi náchylné především kvůli nedostatečnému vzdělání a informovanosti. Nemoc se zde vyskytuje v různých sociálních vrstvách. Odhaduje se, že rakovina děložního čípku je v Bolívii nejčastější příčinou úmrtí dospělých žen. Onemocnění tak podlehne čtyři až pět žen denně.

Diecézní charita Plzeň přispěla v minulém roce na kampaň Pap-test částkou 1 700 USD, což odpovídalo přibližně 37 000 Kč. Byla to zhruba čtvrtina nákladů potřebných na uskutečnění kampaně. 

Předprodej vstupenek v Plzni probíhá v Saloonu Roudná (Na Roudné 17), na ředitelství Diecézní charity Plzeň (Hlavanova 16) a v Jazykové škole Polyglot (náměstí Míru 2).

Přijďte s námi strávit fajn večer.
tým Diecézní charity Plzeň.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás