Putování po Skokovské poutní stezce

začátek akce
2. 7. 2020 13:45
konec akce
4. 7. 2020 20:45
Vikariát karlovarský
Milí poutníci, zveme Vás na jubilejní 10. pouť. Tradiční zahájení poutní sezóny 2020 na Skokovské stezce a ve Skocích proběhne ve čtvrtek 2. července v klášteře v Teplé. Sraz je v 12:45 hodin před klášterním kostelem v Teplé, ve 13:00 hodin proběhne setkání v konventní kapli u skokovského poutního obrazu. Poutníkům požehná biskup Tomáš Holub, poté se vydají na stezku.

K putujícím poutníkům je možné se přidat i během cesty a společně absolvovat třeba jen některou z etap. Ti, kteří absolvují celou trasu z Teplé do Skoků, a také ti, kteří půjdou III. etapu z Toužimi do Skoků, obdrží poutnický pas - kredenciál a ve Skokách patřičný certifikát o absolvování poutě k Panně Marii Pomocnici z Mariánských Skoků.

V průběhu společného putování neseme poutní kopii mariánského obrazu Panny Marie Pomocnice, pod vedením průvodce se seznamujeme se zajímavými místy na trase poutní stezky.

Na trase poutní stezky je jen velmi málo příležitostí k občerstvení nebo nákupu jídla a pití (pouze v Teplé, Kosmové, Krásném Údolí, Útvině a Toužimi), počítejte s tím a vybavte se vším potřebným na cestu. Dbejte na bezpečnost a ochranu zdraví, zejména za horkého a slunečného počasí, při pohybu po silničních komunikacích a ve volné přírodě. Sledujte aktuální předpověď počasí a vybavte vhodným oblečením a další výbavou. Na trase jsme schopni zajistit jen velmi omezený rozsah služeb. Pokud si nezajistíte vlastní ubytování, počítejte s nocováním "pod širákem", pod přístřeškem nebo ve vlastním stanu.

Příhlášky zasílejte na emailovou adresu: podstrechou@email.cz, případně také na adresu: stezkaskoky@email.cz. V přihlášce prosím uveďte Vaše jméno a kontakt (mobil, email), kterou etapu půjdete a Váš požadavek na případné ubytování v jednotlivých etapových místech (zajišťujeme jen omezenou možnost jednoduchého přenocování, v případě, že máte zájem o komfortnější variantu ubytování, je potřeba si jej zajistit individuálně (ZDE).

Veškeré dotazy ohledně putování směřujte na telefon 723 246 041 (p. Schierl). Děkujeme za pochopení a těšíme se na společné putování za Panenkou Skokovskou!

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás