Chebská Noc kostelů a Noc Země

začátek akce
12. 6. 2020 19:00
konec akce
12. 6. 2020 23:59
Vikariát chebský
Chebská farnost o letošní Noci kostelů nabízí putování po některých zničených kostelích a kaplích na území farnosti. Putování pracuje s tématem kostelů zmizelých a zničených, ale také kostelů uzavřených během nouzového stavu v posledních týdnech a se souvisejícím tématem kostelů zmizelých, zbořených, již neexistujících. Putování také navazuje na Týden Laudato si, v rámci kterého jsme si v neděli 24. května 2020 připomněli 5. výročí vydání encykliky papeže Františka o péči o společný domov Laudato si.

Smysl a pravidla putování „Noc kostelů a Noc Země
Znamení zničených a uzavřených chrámů nám ukazuje na ten pravý chrám, který je tvořen sítí vztahů mezi lidmi a celou živou i neživou přírodou, kterou svatý František nazývá „sestrou matkou Zemí“.

Každý z těchto zničených kostelů je nejen pamětníkem bohaté historie (se kterou se stručně můžete seznámit v průvodci, který je zveřejněn ZDE), ale také tvoří memento varující před podobným zničeným celé naší planety Země.

Putováním po těchto pamětnících a mementech můžeme vyjádřit svoji ochotu spolupracovat s ostatními lidmi dobré vůle na péči o náš společný domov, planetu Zemi (provede vás po nich opět průvodce, který  bude včas zveřejněn). 

Vaším úkolem je během Noci kostelů (v pátek 12. června od 19 do 24 hod.) navštívit místa, kde stálo sedm z těchto zničených kostelů, všude zjistit speciální číselný kód či jiné indicie a na základě zjištěného pak rozluštit přístup k cíli putování.

Pokud se vám nepodaří během Noci navštívit všech sedm lokalit, nevadí, můžete to dohnat během následujícího týdne. Podle získaných bodových ocenění za provedené návštěvy můžete už o Noci kostelů v Chrámu sv. Mikuláše a Alžběty získat zlaté, stříbrné či bronzové ocenění „Ochránce matky Země“.

CESTOVNÍ ITINERÁŘ, který vám napoví, co na šesti místech bývalých kostelů hledat a jak vyluštit místo sedmé, bude ke stažení od pátku 5. 6. 2020. Bude také v otvíracích hodinách k vyzvednutí na pokladně Chrámu sv. Mikuláše a Alžběty.

Převzato z webu www.nockostelu.farnostcheb.cz.

Související položky

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás