Mše svatá ke Světovému dni předčasně narozených dětí

začátek akce
24. 11. 2020 16:30
konec akce
24. 11. 2020 17:30
Mše svatá bude sloužena 24. listopadu v 16:30 na Vyšehradě. V přímém přenosu na TV Noe a Rádiu Proglas.

Letošní Mše za děti na Vyšehradě je jiná. Nevíme, jaká budou protiepidemická opatření. Víme ale, že i strach z nákazy mnohé rodiče s dětmi zavřel do domácí izolace a na nemocniční oddělení. Proto je tento rok obřad Mše svaté přenášen přímým přenosem TV Noe a Rádiem Proglas, ať můžeme být spolu alespoň virtuálně.

Na vyjádření naší pospolitosti a podpory rodinám s traumaty mateřství a rodičovství vznikla tato stránka. Pište svoje Vzkazy do Nebe. Modlitbou voláme to, co je pro nás důležité, ale pojďte vykřičet i svoji bolest a potěšit se radostí, kterou prožíváte. Můžeme spolu sdílet i vzpomínku na děti, které na svět nepřišly nebo odešly příliš brzo. Mnohé z nich nemají ani hrob, pomníček, u kterého se můžeme zastavit, truchlit. Mnozí z nás neměli možnost se se svým miminkem rozloučit. Sdílet svoji bolest, radost a naději s druhými.

Díky technice je možné některé vzkazy i fotografie z této stránky vkládat do přímého televizního přenosu, jako hmatatelnější symbol našeho propojení. Pokud stihnete napsat Váš vzkaz do pátku 20.11. osmé hodiny ráno, předáme jej TV Noe, která jej v průběhu mše odvysílá a budeme se za něj společně modlit.

Ale ani 24. listopadem tato stránka nezaniká. Naopak, díky Sestrám Premonstrátkám z kláštera v Doksanech každý váš vzkaz, přání, bolest, budou promodleny.

Pojďme se setkat …

 

Související položky

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás