Noc kostelů

Noc kostelů 2021 proběhne 28. května / aktuální informace

začátek akce
28. 5. 2021
konec akce
28. 5. 2021 23:59
Již po třinácté se otevřou brány kostelů, chrámů, modliteben, sborů, kapliček a dalších míst plzeňské diecéze při akci Noc kostelů, která nabízí možnost nezávazného přiblížení se a setkání s křesťanstvím. Uskuteční se 28. května 2021.

Program Noci kostelů v naší diecézi najdete na Facebooku nebo na webové stránce Noci kostelů ZDE.

Vážení návštěvníci Noci kostelů,
letošní ročník provází opět nejistoty a obavy z nemoci covid. Velmi si vážíme toho, že díky vám je Noc kostelů tolik oblíbená. Letos více než kdy jindy dbáme na bezpečný průběh akce. Ve snaze předejít potížím bychom vás chtěli poprosit o vzájemnou ohleduplnost a respektování aktuálních opatření.
Mnoho z vás je očkovaných, mnoho z vás se testuje, ale…

  • Pamatujte na dezinfekci rukou. Prostory, kam vcházíte, jsou vybaveny dezinfekčními prostředky. Prosíme, používejte je. Maximálně omezte fyzický kontakt a pokud možno se nedotýkejte nikoho a ničeho.
  • Mějte po celou dobu řádně nasazený respirátor, chirurgickou roušku, či nanoroušku. Víme, že je to nepohodlné a omezující, ale především v uzavřených prostorách je tato ochrana nutná. Jde o akt ohleduplnosti.
  • Je nutné dodržovat vzájemné rozestupy mezi sebou. Smyslem je zabránit shlukování návštěvníků na jednom místě. Prosíme, netvořte zástupy, ale snažte se o dodržování bezpečné vzdálenosti od ostatních.
  • Tak jako všude, kde se setkávají lidé, mějte u sebe doklad o platném negativním testu na SARS-COV-2, potvrzení o prodělaném onemocnění, či potvrzení o očkování. Chceme bezpečí pro všechny.

Děkujeme za pochopení a podporu. Věříme, že společně dosáhneme úspěšného průběhu akce.
Tým organizátorů Noci kostelů.

Vážení pořadatelé Noci kostelů, 
doporučení a vládní omezení se mění v čase a navíc i regionálně. Není tedy možné sestavit přehled pravidel pro Noc kostelů. Jakkoli je podoba programu plně ve vaší kompetenci (viz cíle a teze), prosíme, abyste sledovali a respektovali aktuální informace z oficiálních zdrojů:

Prosíme také o aktualizaci vašich programů na stránkách Noci kostelů v případě, že je jakkoliv upravíte. Cílem je zajistit, aby návštěvníci dostali správné a platné informace.
Děkujeme za pochopení a podporu.
Věříme, že společně dosáhneme úspěšného průběhu akce.

Aplikace Noc kostelů pro Android
Pro návštěvníky letošní Noci kostelů je k dispozici další možnost, jak si předem naplánovat vlastní  program z široké nabídky, kterou pořadatelé chystají. Kromě již tradičních webových stránek (www.nockostelu.cz) a různých tiskovin je možné využít také aplikaci pro zařízení se systémem Android. Aplikaci Noc kostelů je možné instalovat v mobilním zařízení z obchodu Google Play na této adrese.

Aplikace poskytuje zejména informace o zapojených kostelích a jejich programech. Standardní funkcí je nabídka programu nejbližších kostelů a modliteben podle GPS polohy uživatele. Kromě toho je v přehledu zapojených míst možné hledat a listovat podle okresu či kraje. Seznam zapojených kostelů a nabízených programů je v aplikaci aktualizován z centrální databáze webových stránek www.nockostelu.cz.

Vybrané kostely si uživatel může uložit mezi oblíbené a vytvořit si tak program své vlastní Noci kostelů.
Průběžně pracujeme na dalších vylepšeních.
Vývoj aplikace můžete podpořit prostřednictvím portálu Donátor.cz. Děkujeme.

Plakátky s pozvánkami některých farností najdete v galerii. 
Kompletní přehled programů je k dispozici na webu www.nockostelu.cz.

 

Fotogalerie

Související položky

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás