Slavnostní otevření kostela Nanebevzetí Panny Marie v Plasích (bohoslužba)

začátek akce
14. 8. 2021 10:00
konec akce
14. 8. 2021 12:00
Vikariát Plzeň-sever
Srdečně zveme na slavnostní bohoslužbu do kostela Nanebevzetí Panny Marie Plasích. Mši svatou bude v sobotu 14. srpna od 10:00 celebrovat plzeňský biskup Tomáš Holub.

U příležitosti poutní slavnosti k Panně Marii Nanebevzaté bude po dlouhé rekonstrukci znovu otevřen plaský kostel. Plný provoz v kostele bude obnoven na podzim (rekonstrukce bude i po pouti pokračovat a potrvá do konce září). 

Projekt Obnova kostela Nanebevzetí Panny Marie v Plasích byl spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu byla revitalizace kostela, který je součástí komplexu národní kulturní památky kláštera Plasy. Kostel patří mezi nejstarší budovy celého komplexu a nacházel se v téměř havarijním stavu. Románský portál představuje architektonický unikát celoevropského měřítka.

Důvodem stavebních úprav a restaurátorských prací byl především nevyhovující až havarijní stav vnějšího pláště i interiéru kostela. V rámci projektu došlo - mimo jiné -  k rozšíření prohlídkové trasy pro veřejnost.

Po dobu rekonstrukce je kostel uzavřen, bohoslužby a další program byly přesunuty do sousedních prostor Centra stavitelského dědictví a na faru v Plasích. 

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás