Koncert Ensemble Fiorello v Teplé je ZRUŠEN

začátek akce
23. 10. 2021 20:00
konec akce
23. 10. 2021 21:00
Vikariát chebský
Koncert dámského komorního souboru Ensemble Fiorello, který se měl konat 23. října 2021 v Modrém sále kláštera v Teplé, je z důvodu nemoci člena souboru ZRUŠEN.

Soubor vznikl v roce 2011 v Praze ze společného nadšení mladých profesionálních interpretek, které spojil zájem o kulturu a umění historických období. Repertoár souboru tvoří pestrá paleta vokální a instrumentální hudby, která zněla na šlechtických dvorech významných kulturních center barokní Evropy. Snahou Ensemble Fiorello je umožnit posluchačům cestování v čase staletími zpět a navodit tak atmosféru dob dávno minulých.

Soubor vystoupil na mnoha koncertních či festivalových pódiích doma i v zahraničí. V roce 2012 získal stipendium na Mezinárodní kurzy staré hudby v rakouském Gmundenu, kde obdržel 1. cenu v soutěži "ABA Music Award". Poté následovala pozvání na mezinárodní festivaly v Rakousku u v Německu. Na domácích pódiích účinkoval např. na festivalech Haydnovy hudební slavnosti, Hudební léto Borska, Podlipanské kulturní slavnosti, cyklus koncertů Táborský triptych, Hudební pátky v Chrudimi, Hudba na soutoku (České Budějovice) či na Festivalu barokních umění v Českém Krumlově. V roce 2015 byl Ensemble Fiorello také součástí rozsáhlého multikulturního projektu Plzeň 2015, evropské hlavní město kultury, v jehož rámci vystoupil na Festivalu 9 týdnů baroka.

M. Malá – housle, J. Vavřínková – viola, H. Matyášová – violoncello, hudba vídeňského empíru.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás