Společná eucharistie oblátských farností a farní den

začátek akce
12. 9. 2021 10:00
konec akce
12. 9. 2021 15:00
Vikariát Plzeň-sever
Eucharistická slavnost pro všechny části farností Dolní Bělá, Manětín a Plasy začne 12. září v 10:00 v čerstvě zrestaurovaném kostele Nanebevzetí Panny Marie v Plasích. Dvě naše děti přistoupí k prvnímu sv. přijímání a na začátku nového pastoračního a školního roku proběhne i žehnání těm, kteří ve farnostech plní nejrůznější služby, a také našim školou povinným dětem a mládeži.

Před rokem se naše oblátská správa rozšířila na další území severního Plzeňska. Pandemie nám pak do určité míry překazila plány se vzájemným poznáváním a s vytvářením společenství.

V září budeme mít už druhou příležitost oslavit neděli všichni společně. Eucharistická slavnost pro všechny části farností Dolní Bělá, Manětín a Plasy začne 12. září v čerstvě zrestaurovaném kostele Nanebevzetí P. Marie v 10:00. V jejím rámci přistoupí dvě naše děti k prvnímu sv. přijímání a na začátku nového pastoračního a školního roku proběhne i žehnání těm, kteří ve farnostech plní nejrůznější služby, a také našim školou povinným dětem a mládeži.

Poté se přesuneme do prostor Národního technického muzea, kde bude program pokračovat občerstvením, vzájemným setkáním a sdílením. Několik farníků se s námi podělí o své svědectví na téma „Jak se nevrátit do normálu aneb moje doba koronavirová“. Informační blok bude mimo jiné obsahovat výsledky farního dotazníku, návrhy změn v našem farním životě, představení plánovaných akcí, seznámení se s projektem komunitního centra v Dolní Bělé atd. Ve farním bazaru knih si každý bude moci vybrat svou oblíbenou četbu.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás