Ekumenická bohoslužba s připomínkou obětí dopravních nehod

začátek akce
21. 11. 2021 15:00
konec akce
21. 11. 2021 16:00
Vikariát Plzeň-město
Tradiční ekumenická bohoslužba s připomínkou obětí dopravních nehod bude sloužena v neděli 21. listopadu od 15:00 v dálniční kapli u Šlovic.

Bohoslužby, pietní akt nebo koncert – při těchto setkáních napříč republikou si lidé jako každoročně třetí listopadovou neděli připomenou Světový den obětí dopravních nehod.

Vzpomenout na ty, kdo zemřeli především na silnicích, vyjádřit solidaritu, a připomenout dlouhodobé dopady dopravních nehod – to jsou hlavní cíle již tradičního řetězce, kterým se lidé a organizace v České republice připojují ke Světovému dni obětí dopravních nehod. Ten Světová zdravotnická organizace vyhlašuje vždy na třetí neděli v listopadu a v letošním roce připadá na 21.11.

Poradna pro pozůstalé Plzeňská zastávka z.s. zve již ve čtvrtek 18. 11. od 18 hodin do plzeňského kostela U Ježíška na večer hudby a povídání, nazvaný „Vzpomínka na Kilbyho“. Na muzikanta Pavla Kilbergera, který před časem zemřel při dopravní nehodě, vzpomenou jeho kamarádi z kapel Švejk-band, Futrál a Lignit.

V neděli 21. 11. proběhnou ekumenické bohoslužby, které začnou v 15 hodin hned na dvou místech republiky: v naší dosud jediné dálniční kapli na dálnici D5 u Plzně (odpočívadlo na obchvatu Plzně poblíž Šlovic u 83. km ve směru na Prahu) a v evangelickém kostele v kostele sv. Prokopa v Letovicích.

Symbolický řetězec zahájí v tentýž den pietní akt u  Památníku obětí dopravních nehod u 0. km dálnice D1 v Praze 4 na Chodově. Každoročně ho organizují členové a spolupracovníci Českého sdružení obětí dopravních nehod.

„Nečekaná smrt a tou se stává i ta při dopravní nehodě, nás pozůstalé ochromí. Někdy totiž stačí jedna vteřina a všechno je najednou jinak. Ptáme se: Proč on? Proč já? Proč my? A připadáme si ve svém smutku ztracení. Ale nejsme. Podaná ruka, pochopení, sdílení, je možná blíž, než v prvních těžkých chvílích dokážeme vidět. Nikdo nejsme ostrov sám pro sebe. Prosím, nebojte se (i přes slzy) rozhlédnout ...“ připomíná spoluzakladatelka sdružení Plzeňská zastávka Mirka Šimková, která sama přišla při autonehodě o manžela.

Fotografie z ekumenické bohoslužby v roce 2019 si můžete prohlédnout ZDE.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás