Kurz ikonopisectví v klášteře Teplá

začátek akce
24. 3. 2022 16:00
konec akce
27. 3. 2022 16:00
Vikariát chebský
Hroznatova akademie si Vás dovoluje pozvat na kurz ikonopisu, který proběhne od čtvrtka 24. do neděle 27. března v klášteře premonstrátů Teplá.

V případě zájmu o kurz se můžete hlásit na mail:
 info@martindamian.cz.

Cílem této akce je ztišení a seznámení s tvorbou ikon – sakrálního křesťanského umění. Každý účastník si vytvoří svoji vlastní ikonu, kterou si odnese s sebou domů. Tvorba ikony je především dílo modlitby, proto během kurzu budeme držet silentium. Při práci v dílně se zaposloucháme do duchovní hudby a duchovního slova, které by nám mělo být světlem při odhalování Boží krásy v ikonách. Seznámíme se s materiály, jakými jsou ikony tvořeny, vyzkoušíme si je v praxi. Pro dobrou práci je vhodné si předem promyslet, jakou ikonu by chtěl každý tvořit, případně si najít předlohu ikony ve velikosti cca 22 x 17 cm.

Budete-li chtít, můžeme výběr ikony předem konzultovat (info@martindamian.cz). Správný výběr ikony je také velice důležitý, zvláště když člověk tvoří svoji první ikonu. Je lepší jednodušší téma, aby ikonopisec stačil ikonu během kurzu dokončit. Takže odhoďte ostych a klidně mi napište, ušetří nám to později čas. A navíc už předem se budete moci těšit na ikonu, kterou následně budete tvořit.

Cena kurzu činí 4 000 Kč
V ceně kurzu je zahrnuto:
Skripta o historii, teologii a praktické tvorbě ikon (cca 8 stran A4)
Materiál: dřevo velikosti 28x23 cm, klíh, plavená křída, plátno, smirkový papír, štětce, mixtion (lepidlo na zlato), plátkové zlato, pigmenty – barvy, vajíčka, ocet, čistý líh, šelak.

V klášteře je možnost ubytování v jedno, dvou i více lůžkových pokojích v celkové ceně od 600 do 1 500 Kč na osobu + možnost zajištění obědů dle dohody na místě.

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás