Pouť po Skokovské poutní stezce

začátek akce
30. 6. 2022 11:00
konec akce
2. 7. 2022 18:00
Vikariát karlovarský
Tradiční zahájení poutní sezóny 2022 na Skokovské stezce a ve Skocích proběhne ve čtvrtek 30. června v klášteře v Teplé.

K putujícím poutníkům je možné se přidat i během cesty a společně absolvovat třeba jen některou z etap. Ti, kteří absolvují celou trasu z Teplé do Skoků, a také ti, kteří půjdou III. etapu z Toužimi do Skoků, obdrží poutnický pas - kredenciál a ve Skokách patřičný certifikát o absolvování poutě k Panně Marii Pomocnici z Mariánských Skoků.

V průběhu společného putování neseme poutní kopii mariánského obrazu Panny Marie Pomocnice, pod vedením průvodce se seznamujeme se zajímavými místy na trase poutní stezky.

Na trase poutní stezky je jen velmi málo příležitostí k občerstvení nebo nákupu jídla a pití (pouze v Teplé, Kosmové, Krásném Údolí, Útvině a Toužimi), počítejte s tím a vybavte se vším potřebným na cestu. Dbejte na bezpečnost a ochranu zdraví, zejména za horkého a slunečného počasí, při pohybu po silničních komunikacích a ve volné přírodě. Sledujte aktuální předpověď počasí a vybavte se vhodným oblečením a další výbavou.

Na trase jsme schopni zajistit jen velmi omezený rozsah služeb. Pokud si nezajistíte vlastní ubytování, počítejte s nocováním pod širákem pod přístřeškem nebo ve vlastním stanu.

Přihlášky zasílejte na emailovou adresu:
podstrechou@email.cz nebo na stezkaskoky@email.cz.

V přihlášce prosím uveďte Vaše jméno a kontakt (mobil, email), kterou etapu půjdete a Váš požadavek na případné ubytování v jednotlivých etapových místech (zajišťujeme jen omezenou možnost jednoduchého přenocování, v případě, že máte zájem o komfortnější variantu ubytování, je potřeba si je zajistit individuálně.

Veškeré dotazy ohledně putování směřujte na telefon 723 246 041 (p. Schierl). Děkujeme za pochopení a těšíme se na společné putování za Panenkou Skokovskou!

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás