Plzeňský varhanní podzim 2022: Martin Bako

začátek akce
5. 9. 2022 19:00
konec akce
5. 9. 2022 21:00
Vikariát Plzeň-město
V pondělí 5. září od 19:00 vás zveme na varhanní koncert v podání Martina Bako, který se uskuteční v Korandově sboru ČCE v Plzni. Zazní skladby Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, Johannese Brahmse, Jána Levoslava Belly a také varhanní improvizace.

Martin Bako absolvoval studium na varhanním oddělení Hudební a taneční fakulty VŠMU v Bratislavě v třídě profesora Jána Vladimíra Michalka. Krom interpretace varhanní literatury se aktivně věnuje také varhanní improvizaci. Jako interpret a improvizátor se představil na mezinárodních varhanních festivalech na Slovensku i v mnohých evropských zemích.
Martin Bako působí také jako varhanář. Aktivně se podílel na stavbě nových dómských varhan v Bratislavě pod vedením legendárního mistra varhanáře Geralda Woehla. Spolupracoval se Slovenskou filharmonií, Státní filharmonií Košice a Slovenským komorním orchestrem Žilina. Vyučoval na Letním varhanním kurzu v německé Žitavě, je členem odborné komise Slovenského hudebního centra pro historické varhany.
V roce 2018 se stal laureátem ceny Sebastian za mimořádný přínos k rozvoji varhanní hudby na Slovensku. V letech 2008-2014 byl titulárním varhaníkem korunovačního Dómu sv. Martina v Bratislavě, kde spolu se Stanislavem Šurinem inauguroval v r. 2010 nové varhany sv. Alžběty. V současnosti se věnuje opravám varhan a organologické činnosti.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás