Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera v Horním Slavkově

začátek akce
30. 9. 2022 18:30
konec akce
30. 9. 2022 20:00
Vikariát sokolovský
V rámci letošního "Mezinárodního hudebního festivalu J. C. F. Fischera", který je významnou kulturní událostí nejen západočeského regionu, vás zveme 30. září 2022 od 18:30 hodin do kostela sv. Anny v Horním Slavkově.

Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera si do názvu vetkl jméno barokního skladatele, rodáka z města Krásno, a zásadním způsobem se zasazuje o renesanci jeho tvorby. Festival každoročně propojuje koncerty s neobvyklými místy a památkami kraje. Významnou roli v dramaturgii zaujímají varhanní koncerty. Té části především českého publika, které upřednostňuje kvalitu festivalových koncertů před kvantitou tzv. „turistických koncertů“, chceme představit krásná místa a cenné nástroje, kterými tento kraj oplývá, stejně jako bohatství hudební literatury zprostředkované špičkovými domácími i zahraničními interprety. Během minulých ročníků se na festivalu představili významní čeští i zahraniční umělci - Marek Eben, Josef Somr, Jiří Bárta, Alfred Strejček, Jaroslav Tůma, Stefan Engels, Musica Florea, Rastatter Hofkapelle, Sjaella, Ensemble Damian, Waclaw Golonka, Claudio Mansutti, Kristina Fialová, Pavel Svoboda, Vojtěch Spurný, Michaela Káčerková, Marie Fajtová, Lucie Kaňková, Capella Regia, Barocco sempre giovane, Komorní filharmonie Pardubice nebo Karlovarský symfonický orchestr. Výtěžky z koncertů jsou věnovány na další činnosti v oblasti kultury a umění jako je podpora uměleckého vzdělávání dětí, opravy varhan atd. 

V kostele sv. Anny v Horním Slavkově představíme "Královské koncerty", kde jsou na programu skladby J. Ph.  Rameaua, M. Maraise, J. Morela a F. Couperina.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás