Promítání filmu: „Ze srdce zvon“

začátek akce
7. 12. 2022 17:00
konec akce
7. 12. 2022 19:00
Vikariát Plzeň-město
Zveme vás na promítání filmu "Ze srdce zvon" pana Ing. Jana Loučíma, které proběhne ve středu 7. prosince od 17:00 ve farním sboru Českobratrské církve evangelické v Plzni.

Poznejte příběh pěti zvonů z věže katedrály sv. Bartoloměje v Plzni. Časosběrný dokument o čtyřech nových zvonech a jednom 185 let starém zvonu v chrámu na plzeňském náměstí zachycuje období bezmála tří let. Právě tolik času uplynulo od nápadu až k prvnímu zvonění soustavy pěti zvonů na věži katedrály sv. Bartoloměje.

Film "Ze srdce zvon" je dramatický příběh s pohnutou historií. Zachycuje dějiny zvonařství i minulost plzeňských zvonů, jejich likvidaci i opětovnou obnovu. Popisuje výrobu modelů a odlévání nových zvonů v holandském Astenu, příjezd do města, svěcení i náročné vytahování nahoru na věž, dokonce i nutné úpravy zvonice.

Přijďte se také seznámit s Janem Loučímem, autorem těchto a mnoha dalších neprofesionálních filmů, za které získal významná ocenění – cena z Hirošimy, Malty, Unica Baden-Baden, vedoucím produkce a kameramanem 7 dílů zábavného pořadu pro TV Nova Tajný závod, režisérem a kameramanem cca 40 dokumentárních filmů, v roce 2009 a 2010 režisérem některých dílů TV cyklů České televize Historické minipříběhy a kuriozity, porotcem festivalů nezávislého a neprofesionálního filmu.

Celková délka programu bude maximálně 1 hodinu a 15 minut. 
Jako přídavek k programu promítneme snímek „Dívčí penzionát v Chotěšově“.  
Vstupné je dobrovolné.

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás