Dotkni se nebe: 7. pouť rodičů, kteří přišli o dítě

začátek akce
13. 10. 2023
konec akce
16. 10. 2023
O prodlouženém víkendu 13.–16. 10. 2023 zveme již po sedmé do Králík všechny, kteří trpí ztrátou dítěte na Dotkni se nebe – pouť rodičů, kteří přišli o dítě. Zváni jsou všichni rodiče a další blízcí dětí, které zemřely v průběhu těhotenství nebo těsně po něm.

Poutníky čeká sdílení i ztišení, svátosti i společenství, chvály a přímluvná modlitba, přednášky, tanec a mnoho dalšího. Obnovu povede P. Karel Moravec. Na místě budou přítomni i další kněží, mj. P. Milan Grossmann, ke svátosti smíření a duchovnímu rozhovoru. Poradci pro pozůstalé také nabídnou naslouchající ucho. Pro účastníky zahrají kapely ALIVE a Silence and Joy k rozjímání i chválám. Členka komunity blahoslavenství Jana Kubínová provede ženy lekcí biblického tance.

Poutě rodičů jsou výjimečné především jedinečným společenstvím, které se každoročně vytváří. Rodiny, které procházely akutní ztrátou, se vracejí i v dalších letech sdílet, jak se jim daří v dalším životě a mohou tak být nadějí pro ty, kteří jsou momentálně na dně.

S ohledem na rodiče, kteří procházejí akutní fází truchlení, děti nebudou mít dovoleno chodit s rodiči na některé části programu. Hlídání pro děti po čas obnovy je zajištěno. Pokud je dítě na organizované hlídání ještě příliš malé, je možné si za sníženou cenu přivézt s sebou někoho z příbuzných, kdo se bude o dítě po čas programu starat.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás