Výzva k ekumenickému dni půstu a modliteb

začátek akce
10. 11. 2023
konec akce
10. 11. 2023 23:59
Představitelé plzeňských křesťanských církví a společenství vyzývají ke dni půstu a modliteb za situaci ve světě. Písmo nás slovy apoštola Pavla vybízí: "Na prvním místě žádám, aby se konaly prosby, modlitby, přímluvy, díkůvzdání za všechny lidi, za vládce a za všechny, kteří mají v rukou moc, abychom mohli žít tichým a klidným životem v opravdové zbožnosti a vážnosti. To je dobré a vítané u našeho Spasitele Boha, který chce, aby všichni lidé došli spásy a poznali pravdu." (1Ti 2, 1- 4)

Na mnoha dalších místech v Bibli nacházíme výzvy k modlitbě a také přislib, že naše modlitby mají velkou moc. Spojme se v modlitbě a postu. Prosme milosrdného Boha o pomoc k zastavení válečných hrůz a spirály násilí ve válečných konfliktech na Ukrajině, v Gaze, i na dalších místech, o kterých víme. Sjednoťme se napříč církvemi, denominacemi, společenstvími a komunitami a zapojme se do modlitby a dobrovolného půstu v pátek 10. listopadu 2024


Je na každém společenství, zda ten den udělá modlitební setkání nebo jen vyzve své členy k půstu a modlitbě v soukromí. Ale věříme, že každý, i drobný dar modlitby a postu přinese plody, podobně jako přináší plody zrno zaseté do země.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás