K Srdci

K Srdci

Spolek K Srdci podporuje a doprovází lidi v jejich těžkostech, především sociálního a existenčního charakteru. Jejich cílem je navracet lidem vědomí jejich důstojnosti. Pořádají programy pro lidi bez domova, nemocné či osamocené.

Cílem dobrovolného neziskového sdružení občanů, existující jako zapsaný spolek K SRDCI, z.s., je podpora a doprovázení lidí v osobních těžkostech - sociálního, vztahového nebo existenciálního rázu. Nechce suplovat sociální ani odborné psychologické služby, ale osobním přístupem pomáhají posilovat vědomí lidské důstojnosti u těch, kteří ji z různých důvodů ztrácejí nebo ztratili.

Členové spolku K Srdci vychází z křesťanských principů a z křesťanského pohledu na lidskou existenci. Inspirací jim k tomu jsou „Centri di ascolto“ (centra naslouchání), která jsou velmi dobrou a ověřenou iniciativou v Itálii. Jde o místa, kde je možné zakusit bezpodmínečný lidský přístup, porozumění a získat nasměrování a podporu pro řešení problémů, které člověk aktuálně a často v osamocení prožívá. Směřují k tomu, aby člověk díky osobnímu doprovázení a také díky vytvořenému společenství mohl osobnostně růst.

Centrum naslouchání se stává místem pro sdílení, místem vzájemné podpory, místem zkušenosti vzájemného přijetí i sebepoznání. To vše přispívá k objevení vlastních osobních zdrojů a zdrojů, které zprostředkovává víra a sdílení ve společenství, tak aby se ten, komu se pomáhá, stával stále více tím, kdo pomáhá nebo alespoň svou existenci neprožíval jako zátěž pro sebe i pro druhé.

www.ksrdci.cz

Další informace a fotogalerie z různých aktivit K Srci nalezente na webových stránkách.

Kontakty

Lucie Vavrušková,
ředitelka a statutární zástupce zapsaného spolku K Srdci, z.s., zdravotní sestra, nemocniční kaplanka a pastorační asistentka při Plzeňském biskupství, studentka Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Tel.: +420 734 241 053

P. ThLic. Martin Sedloň, OMI,
katolický duchovní se zahraniční zkušeností „center naslouchání“, člen Kongregace misionářů oblátů Panny Marie Neposkvrněné (OMI), absolvent postgraduálního studia na Gregoriánské univerzitě v Římě v oboru spirituality, vedle obvyklé pastorace a přednáškové činnosti pověřený také pastorací Romů v Plzeňské diecézi. Tel.: +420 731 621 241, martin@oblati.cz 

Karel Ženíšek,
dlouholetý koordinátor projektů pro podporu a výchovu mládeže v rámci Salesiánského hnutí mládeže.

MuDr. Pavel Plecháč,
praktický lékař a internista se zaměřením na kardiologii se zkušeností pomoci lidem bez domova.

Pomozte pomáhat

Spolek K Srdci lze podpořit finančním darem: 210 121 0225/2010 (Fio banka) nebo se k němu osobně přidat a účastnit se aktivit, které pořádá.

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás