K Srdci

K Srdci

Spolek K Srdci podporuje a doprovází lidi v jejich těžkostech, především sociálního a existenčního charakteru. Jejich cílem je navracet lidem vědomí jejich důstojnosti. Pořádají programy pro lidi bez domova, nemocné či osamocené.

Cílem dobrovolného neziskového sdružení občanů, existující jako zapsaný spolek K SRDCI, z.s., je podpora a doprovázení lidí v osobních těžkostech - sociálního, vztahového nebo existenciálního rázu. Nechce suplovat sociální ani odborné psychologické služby, ale osobním přístupem pomáhají posilovat vědomí lidské důstojnosti u těch, kteří ji z různých důvodů ztrácejí nebo ztratili.

Členové spolku K Srdci vychází z křesťanských principů a z křesťanského pohledu na lidskou existenci. Inspirací jim k tomu jsou „Centri di ascolto“ (centra naslouchání), která jsou velmi dobrou a ověřenou iniciativou v Itálii. Jde o místa, kde je možné zakusit bezpodmínečný lidský přístup, porozumění a získat nasměrování a podporu pro řešení problémů, které člověk aktuálně a často v osamocení prožívá. Směřují k tomu, aby člověk díky osobnímu doprovázení a také díky vytvořenému společenství mohl osobnostně růst.

Centrum naslouchání se stává místem pro sdílení, místem vzájemné podpory, místem zkušenosti vzájemného přijetí i sebepoznání. To vše přispívá k objevení vlastních osobních zdrojů a zdrojů, které zprostředkovává víra a sdílení ve společenství, tak aby se ten, komu se pomáhá, stával stále více tím, kdo pomáhá nebo alespoň svou existenci neprožíval jako zátěž pro sebe i pro druhé.

www.ksrdci.cz

Další informace a fotogalerie z různých aktivit K Srci nalezente na webových stránkách.

Kontakty

Lucie Vavrušková,
ředitelka a statutární zástupce zapsaného spolku K Srdci, z.s., zdravotní sestra, nemocniční kaplanka a pastorační asistentka při plzeňském biskupství, studentka Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Tel.: +420 734 241 053

P. ThLic. Martin Sedloň, OMI,
katolický duchovní se zahraniční zkušeností „center naslouchání“, člen Kongregace misionářů oblátů Panny Marie Neposkvrněné (OMI), absolvent postgraduálního studia na Gregoriánské univerzitě v Římě v oboru spirituality, vedle obvyklé pastorace a přednáškové činnosti pověřený také pastorací Romů v Plzeňské diecézi. Tel.: +420 731 621 241, martin@oblati.cz 

Karel Ženíšek,
dlouholetý koordinátor projektů pro podporu a výchovu mládeže v rámci Salesiánského hnutí mládeže.

MuDr. Pavel Plecháč,
praktický lékař a internista se zaměřením na kardiologii se zkušeností pomoci lidem bez domova.

Pomozte pomáhat

Spolek K Srdci lze podpořit finančním darem: 210 121 0225/2010 (Fio banka) nebo se k němu osobně přidat a účastnit se aktivit, které pořádá.

Související články

Obrázek novinky
K Srdci
28. 04. 2022

Pouť s přáteli bez domova do Rokycan

Spolek K Srdci pořádá v sobotu 14. května pouť s přáteli bez domova do Rokycan.
Obrázek novinky
K Srdci
25. 10. 2021

Mše svatá s přáteli bez domova a jejich přáteli

Mše svatá, kterou organizuje spolek K Srdci, bude sloužena v pondělí 1. listopadu ve 12:00 v Plzni u Ježíška.
Obrázek novinky
K Srdci
26. 08. 2020

Mše svatá U Ježíška

Spolek K srdci srdečně zve na mši svatou s přáteli bez domova a pro jejich přátele. V pondělí 31. srpna v Plzni U Ježíška od 12 hodin.
Obrázek novinky
K Srdci
24. 06. 2020

Mše svatá U Ježíška

Spolek K srdci srdečně zve na mši svatou s přáteli bez domova a pro jejich přátele. V pondělí 29. června v Plzni U Ježíška od 12 hodin.
Obrázek novinky
K Srdci
05. 03. 2020

Mše svatá U Ježíška

Spolek K srdci srdečně zve na mši svatou s přáteli bez domova a pro jejich přátele. V pondělí 9. března v Plzni U Ježíška od 12 hodin.
Obrázek novinky
K Srdci
22. 01. 2020

Mše svatá s přáteli bez domova

Zveme vás na mši svatou pro přátele bez domova a jejich přátele. V pondělí 3. února v 12:00 v kostele U Ježíška v Plzni.
Obrázek novinky
K Srdci
28. 03. 2019

Jak se zrodila Naslouchárna Betlehem v Plzni

Maria si sedla k jeho nohám a naslouchala jeho slovům. A stalo se něco velmi důležitého, píše Lucie Vavrušková.
Obrázek novinky
K Srdci
27. 03. 2019

Naslouchat, chápat, pomáhat: Výroční zpráva 2018 spolku K Srdci

Naslouchat, chápat, pomáhat. Probouzet a posilovat vědomí lidské důstojnosti. Dávat zakusit Boží zájem o každého člověka... To jsou hlavní cíle spolku K Srdci, více informací o činnosti se dočtete v přiložené výroční zprávě 2018.
Obrázek novinky
K Srdci
07. 02. 2019

Mše s přáteli bez domova a jejich přáteli

Spolek K srdci srdečně zve na mši svatou s přáteli bez domova a jejich přáteli. V pondělí 23. března od 12.00 v Plzni U Ježíška.
Obrázek novinky
K Srdci
02. 01. 2019

Bezdomovci potřebují vědět, že jejich život je důležitý

V plzeňském kostele U Ježíška vzniklo takzvané centrum naslouchání. Určeno je především pro bezdomovce. „Chceme, aby měli alespoň jedno místo, kde cítí, že jsme rádi, že přišli. Protože všude jinde jsou problém,“ říká v rozhovoru pro MF DNES kněz Martin Sedloň, OMI.
Obrázek novinky
K Srdci
11. 12. 2018

Předvánoční mše svatá s lidmi bez domova

Společenství K Srdci srdečně zve na předvánoční mši svatou s lidmi bez domova a jejich přáteli v Plzni. U Ježíška 17. prosince ve 12.00 hodin.
Obrázek novinky
K Srdci
22. 11. 2018

Lidé bez domova po mši pomohli s úklidem Plzně

V pondělí 19. listopadu byla v Plzni u Ježíška sloužena mše svatá pro přátele bez domova a jejich přátele. Po mši svaté a občerstvení následoval velký úklid odpadků v okolí.
Obrázek novinky
K Srdci
02. 10. 2018

Člověk potřebuje, aby mu někdo naslouchal

Spolek K Srdci proměnil objekt bývalých uzavřených veřejných toalet nedaleko kulturního domu Peklo v místo, kde se naslouchá lidským osudům, potřebám i bolestem, aby se každý, kdo se nachází v těžkostech, mohl nadýchnout naděje a zakusit, že někomu o něj jde. Naslouchárně Betlehem v Plzni (v Sadech třicátníků, naproti kulturnímu domu Peklo), tomuto místu a s ním spojené činnosti ve středu 3. října v 10.00 požehná emeritní plzeňský biskup František Radkovský.
Obrázek novinky
K Srdci
27. 07. 2018

Mše pro lidi bez domova

V pondělí 30. července se bude od 12 hodin v kostele U Ježíška (Plzeň-Slovany) opět konat mše svatá pro lidi bez domova a jejich přátele, tentokrát i s kytarami. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás