Varhanní festival v katedrále sv. Bartoloměje pokračuje

Publikováno
17. 5. 2010

V pondělí 17. května od 19 hodin proběhne další z koncertů III. ročníku Plzeňského varhanního festivalu - patřit bude tentokrát Markétě Schley Reindlové – absolventce plzeňské konzervatoře (klavír a varhany v roce 1995) a Akademii múzických umění v Praze (varhany ve třídě prof. Jana Hory v roce 2000).

Během studií na Konzervatoři a AMU se aktivně účastnila řady interpretačních kurzů v Čechách i v zahraničí pod vedením známých a uznávaných lektorů. 2001-2008 studovala na Hochschule für Kirchenmusik v německém Heidelberku obory varhany („Konzertexamen“) a chrámová hudba („Kirchenmusik A“). Zároveň zastávala varhanické místo s příležitostnou sbormistrovskou činností v evangelickém městském kostele ve Weinheimu u Heidelberku.

V roce 1994 získala 2.cenu na Soutěži mladých varhaníků v Opavě, v roce 2000 na mezinárodní varhanní soutěži „Arthur-Piechler Orgelwettbewerb“ v bavorském Landau an der Isar 4. cenu a Cenu spolku německých hudebních umělců. Následovala 1. cena a cena publika na Mezinárodní varhanní soutěži „Musica Antiqua“ v rámci festivalu „Festival van Vlaanderen“ v belgických Brugách 2003, 4. cena a cena publika na Mezinárodní varhanní soutěži Musashino-Tokio (Japonsko) v září 2004 a 1. cena a cena publika na Mezinárodní varhanní soutěži „Orgues sans frontières“ Luxembourg – France – Allemagne 2007.

Od ledna 2009 vede Kurzy pro chrámové hudebníky plzeňské diecéze, pořádané Biskupstvím plzeňským a věnuje se koncertní činnosti sólové i ansámblové – koncertovala v Německu, Rakousku, Španělsku, Holandsku, Belgii a Lucembursku.

17. května v 19.00 se mohou návštěvníci plzeňské katedrály sv. Bartoloměje těšit na skladby Johanna Sebastiana Bacha, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, Bedřicha Antonína Wiedermanna a Leoše Janáčka.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás