Misijní neděle 23. 10. 2011

Publikováno
17. 10. 2011

V letošním poselství k Světovému dni misií 2011, který se letos bude slavit 23. 10. Svatý otec Benedikt XVI. připomíná: „Důležité je, aby se jednotliví pokřtění i celá církevní společenství v misii angažovali nikoli sporadicky a občas, ale trvale, aby se misie stala formou jejich křesťanského života.“ Zapojte i vaše farní společenství, děti, mládež, dospělé, seniory, spolupracovníky do oslav Misijní neděle.

Podněty k prožití Misijní neděle a celého měsíce října v misijním duchu:

  • Misijní a mariánský charakter měsíce října lze vhodně spojit modlitbou růžence. Každý desátek symbolizuje jeden kontinent. Lze využít misijních barev pro jednotlivé kontinenty (zelená - Afrika, bílá - Evropa, žlutá - Asie, modrá - Austrálie a Oceánie, červená - Amerika).
  • Misijní most modlitby – sobota 22.10. V předvečer Misijní neděle přicházíme s nabídkou vytvoření Misijního mostu modlitby. Všichni zájemci se mohou doma či v kostele sejít, zapálit svíčku a pomodlit se růženec nebo jinou modlitbu za misie, misionáře, za chudé a trpící lidi, za šíření radosti evangelia…
  • K Misijní neděli je pro vás připraveno multimediální DVD, které obsahuje 11x video, 11x audio, 210x foto a 129x info souborů. Naleznete zde malý klip a řadu informací o Misijní neděli a náměty k jejímu slavení.

Další misijní informace - možnosti uspořádání adorace, růžence, mše sv., besed,  půjčení výstav – naleznete na www.misijnidila.cz nebo u diecézní ředitelky PMD Miriam Svobodové 608 976 598

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás