Nová církevní školka v Plzni slavnostně otevřena

Publikováno
3. 10. 2011

Za účasti otce biskupa Františka Radkovského a primátora města Plzně pana Martina Baxy zahájila v pondělí 26. září 2011 na plzeňském sídlišti Lochotín provoz první plzeňská církevní školka s názvem Mateřská škola kardinála Berana. Přestože je jejím zřizovatelem plzeňské biskupství, je školka otevřena i pro děti z nevěřících rodin.

Zařízení pro 24 dětí vzniklo v prostorách bývalé soukromé jazykové školy a přestavět budovu pro nové účely přišlo na 2,3 milionu korun. Na uhrazení nákladů se 1 milionem korun podílel Plzeňský kraj, magistrát dodal dalších 200 tisíc. Vnitřní vybavení školky je pak pořízeno z darů sponzorů. Hračky věnovala spřátelená mateřská škola z německého Neumarktu.

Mateřská škola vznikla jako kontinuální pokračování křesťanské třídy, která v Plzni už 19 let fungovala při státní mateřské školce. Letos na jaře se obě paní učitelky Ilona Tomanová a Dagmar Ettlerová i rodiče dozvěděli, že ve státní instituci křesťanská třída být nemůže, a tak museli hledat jiné řešení. Koordinátorkou projektu je Petra Topolčany, podle níž mají na pokračování školky velkou zásluhu sami rodiče dětí, neboť se pro své děti  výchovy v duchu křesťanských hodnot nechtěli vzdát.

Další informace o školce najdete na internetové stránce: http://www.mskb.cz/

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás