Mons. Václav Škach oslaví 80. narozeniny při mši sv. 14.1.2012

Publikováno
9. 1. 2012

Mons. Václav Škach, čestný papežský prelát, emeritní kancléř a současný notář kurie Diecéze plzeňské, se 15. ledna 2012 dožívá 80. narozenin. Při této příležitosti bude sloužena v sobotu 14. ledna v 10.30 hod. v katedrále sv. Bartoloměje slavnostní mše svatá, jejímž hlavním celebrantem bude biskup Mons. František Radkovský. Na tuto mši svatou jsou všichni srdečně zváni.

Mons. Václav Škach se narodil 15. ledna 1932 v Praze ve farnosti Nejsvětějšího Srdce Páně na Královských Vinohradech, kde jeho otec téměř půl století působil jako kostelník. Václav Škach studoval na Jiráskově gymnáziu v Resslově ulici v Praze, po maturitě pak na Cyrilometodějské teologické fakultě, která tehdy byla přemístěna z Prahy do Litoměřic. Tuto fakultu absolvoval v roce 1953. Kněžské svěcení přijal 26. června 1955 v Litoměřicích.

Po vysvěcení byl poslán do farnosti Úšovice u Mariánských Lázní, kde působil pět let. Dalším jeho působištěm byla farnost Mnichov, též na Mariánskolázeňsku, která se stala jeho působištěm na necelých 33 let.

Po vzniku Diecéze plzeňské v květnu 1993 ho biskup Mons. František Radkovský požádal o převzetí funkce kancléře kurie. Tuto službu zastával do konce října 2007 a nyní působí jako notář kurie.

Celoživotním krédem Mons. Václava Škacha se stala slova sv. Ignáce z Loyoly „Omnia ad maiorem Dei gloriam“ neboli „Vše pro větší slávu Boží“. Na všech místech, kde působil a působí, rozdával a stále rozdává víru, naději i lásku a zapisuje se hluboko do srdcí těch, kteří ho znají.

Mons. Václavu Škachovi přejeme do dalších let hodně Božího požehnání, zdraví a radosti!

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás