Plzeňský varhanní festival začíná 30.4.2012

Publikováno
26. 4. 2012

Pátý ročník Plzeňského varhanního festivalu v katedrále sv. Bartoloměje bude zahájen v pondělí 30. dubna v 19.00, a sice Toccatou a fugou d moll Johanna Sebastiana Bacha a Toccatou F dur Charlese Marii Widora. Dále zazní dílo Johanesse Brahmse a Maxe Regera, vše v podání Vojtěcha Nováka, profesora plzeňské konzervatoře. Přítomen bude i biskup František Radkovský, který pronese krátké duchovní zamyšlení spojené se čtením z Bible.

Další koncert v rámci Plzeňského varhanního festivalu proběhne v pondělí 14. května od 19.00 v katedrále sv. Bartoloměje, interpretem bude Martin Kubát, který zahraje kromě vlastní improvizace na varhany také skladby Maxe Regera, Felixe Mendelssohna - Bartholdyho a Bedřicha Antonína Wiedemanna.

Závěrečný koncert festivalu 28. května bude patřit profesorovi pražské konzervatoře Lukáši Vendlovi, v jehož podání zazní Sonáta c moll Josefa Gabriela Rheinbergera, dále pak skladby Dietricha Buxtehude, Samuela Scheidta a Maxe Regera. Začátek koncertu je v 19.00.

Před začátkem či po skončení koncertů si návštěvníci mohou v katedrále sv. Bartoloměje prohlédnout výstavu o nově rekonstruovaných varhanních nástrojích v západních Čechách.

V rámci Plzeňského varhanního festivalu bude v pondělí 21. května přednášet prof. Jitka Chaloupková o význačných a cenných varhanních nástrojích plzeňské diecéze a o skladbách, které během festivalu zazní. Přednáška proběhne v Korandově sboru na Anglickém nábřeží v Plzni od 19.00.

Plzeňský varhanní festival pořádá obecně prospěšná společnost Ars Christiana za podpory Magistrátu města Plzně.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás