Velkopáteční veřejné čtení Bible v Plzni 6.4.2012

Publikováno
4. 4. 2012

Veřejné čtení Bible bude letos v Plzni probíhat na Velký pátek 6. dubna na prostranství před Studijní vědeckou knihovnou ve Smetanových sadech. Čtení zahájí ve 12.00 biskup František Radkovský a poté se budou jednotliví účastníci střídat po pětiminutových intervalech až do půlnoci.

Číst se bude z překladu „Slovo na cestu“, které promlouvá k posluchačům současným, velmi srozumitelným jazykem. Akci pořádá Plzeňská ekumena a poprvé se letos zapojí Židovská obec v Plzni a zazní texty z pěti knih Mojžíšových.

Na 14.30 je připraveno dvacetiminutové čtení vybraných oddílů z evangelií formou rozhlasové hry, která posluchačům intenzivněji zprostředkuje celý velikonoční příběh. Návštěvníci si budou moci také prohlédnout expozici různých výtisků Bible včetně textů v jazycích originálu – v hebrejštině a řečtině.

Stejně jako v loňském roce přislíbila svou účast řada známých osobností jako např. primátor města Plzně Martin Baxa, bývalí primátoři Prof. Zdeněk Mraček a Zdeněk Prosek a další. Do čtení se může zapojit každý, kdo se dostaví mezi velkopátečním polednem a půlnocí, předem si lze zajistit určitý čas na http://3pe.cz/cteni_Bible.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás