Další koncert Plzeňského varhanního festivalu v katedrále 14.5.2012

Publikováno
11. 5. 2012

Další z koncertů v rámci V. ročníku Plzeňského varhanního festivalu proběhne v pondělí 14. května 2012 v katedrále sv. Bartoloměje v 19 hodin.

Interpretem, který tentokrát rozezní varhany v katedrále sv. Bartoloměje, bude absolvent českobudějovické konzervatoře Martin Kubát. K jeho největším úspěchům patří 2. cena na Mezinárodní varhanní soutěži v Mülheimu an der Ruhr a 1. cena na Mezinárodní soutěži mladých varhaníků v Opavě – varhanní improvizace.

Pro svůj koncert v katedrále sv. Bartoloměje zvolil Fantasii a fugu na téma B-A-C-H Maxe Regera, dále skladby Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, Bedřicha Antonína Wiedermanna a nebude chybět ani varhanní improvizace, kterou je tento mladý interpret známý.

Další program Plzeňského varhanního festivalu:

21. 5. v 19.00 přednáška o skladbách hraných na koncertech festivalu - prof. Jitka Chaloupková, Korandův sbor, Anglické nábřeží 13, Plzeň

28. 5. v 19.00 varhanní koncert v katedrále sv. Bartoloměje, hraje Lukáš Vendl, autoři skladeb J. G. Rheinberger: Sonáta a moll, D. Buxtehude, S. Scheidt, M. Reger

Výstava o nově zrekonstruovaných varhanních nástrojích západních Čech je instalovaná v katedrále sv. Bartoloměje a návštěvníci si ji mohou prohlédnout před koncerty nebo po jejich skončení.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás