Diecézní pouť na Chlum sv. Maří 8.5.2012

Publikováno
3. 5. 2012

Diecézní pouť se koná v úterý 8. května na Chlumu sv. Maří. V 9.30  přivítají poutníky v kostele biskup František Radkovský a P. Jiří Kopejsko OCr. V 10.00 začne katecheze, kterou povede P. Anthony Saji VC,  římskokatolický kněz a misionář z Kongregace vincentinů provincie Marymatha, který pochází z Indie a slouží ve východní Africe. V 11.00 proběhne slavení eucharistie, hlavním celebrantem bude biskup František Radkovský.

Odpolední program od 13.45 nabídne tři možnosti: divadelní hru Anežčina cesta v podání dětí z Klatov, adoraci v kostele nebo putování ke kapličce. Diecézní pouť pak bude ukončena v 15.00 májovou pobožností v kostele.

Paralelně bude probíhat zvláštní programpro děti. Program pro mládež začne na Chlumu sv. Maří už v pondělí 7. května v 19.00 setkáním s řádem křížovníků a večerem v Milostné kapli.

Poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie na Chlumu sv. Maří byl 7. května 2011 slavnostně otevřen po dvouleté rekonstrukci, jejímž předmětem bylo restaurování freskové výmalby chrámu od Jana Jakuba Steinfelse a dále pak obnova průčelí chrámu a fary a také restaurování části ambitů poutního areálu.

Akce je podpořena Plzeňským krajem v rámci projektu Tvoříme věci nové.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás