Summer Job - dobrovolnická brigáda na severním Plzeňsku 2.- 8.7.2012

Publikováno
29. 6. 2012

Přibližně stovka mladých lidí z Hnutí focolare nabídne ve dnech 2. - 8. července 2012 svou pomoc v obcích Nečtiny, Manětín a Plasy v rámci 3. ročníku dobrovolnické brigády Summer Job.

Akce Summer Job vznikla z pravidelných brigád mladých z Hnuti fokolare a jejich přátel, kteří se rozhodli své sily a čas pomoci neomezovat jen na víkendy, ale být prospěšní na určitém místě o trochu déle. Tak se v plzeňské diecézi v červenci 2010 uskutečnil první ročník Summer Job. Letos budou účastnící ve čtyřech dnech pomáhat konkrétním lidem v obcích Nečtiny, Manětín a Plasy např. s vyklízením stodoly, natíráním plotu, štípáním dříví nebo výkopem pro zavedení drenážního potrubí kolem rodinného domu. Na obecních polích pak budou sekat trávu, v kostele v Plasích budou vyklízet sakristii.

Během této dobrovolnické brigády mladí lidé nejen nezištně pomáhají, ale na každý den připravují i večerní kulturně-sportovní program, který je přístupný veřejnosti. Letos bude večer 3. července možné shlédnout inscenaci Oskar a růžová paní v podání herců Klicperova divadla z Hradce Králové, následující den zahraje skupina Trabant. Ve fotbalovém turnaji 5. července změří své sily místní týmy s účastníky Summer Jobu a nadcházející večer budou bratři Diblíkovi vyprávět o své cestě kolem světa. Na 7. července se připravuje Summer Job Fest, v jehož průběhu vystoupí Prague Cello Quartet, a před odjezdem účastníci Summer Jobu poděkují za vše prožité při závěrečné mši svaté.

Brigáda Summer Job je otevřená pro mladé lidi od 18 let a stále je ještě možné se přihlásit na webových stránkách http://summerjob.naplno.net, kde jsou dostupné i další praktické informace. Myšlenkou organizátorů je společně s obyvateli obcí Manětín, Nečtiny a Plasy vytvořit prostor spolupráce, i když se všichni na začátku nebudou znát, protože pravě práce je jedna z činností, která lidi velmi dobře spojuje.

Tento projekt je realizován za finanční podpory Evropské Unie v rámci programu „Mládež v akci“ organizovaný Českou národní agenturou Mládež a získal také grantový příspěvek z Plzeňského kraje.

Více informací lze získat u Lucie Koutové: luciekoutova@yahoo.de, mobil +420 731 626 036

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás