Výstava středověkých biblí a žaltářů v kostele v Plzni - Liticích 29.6.- 31.8.2012

Publikováno
29. 6. 2012

Po oba prázdninové měsíce nabízí kostel sv. Petra a Pavla v  Plzni - Liticích unikátní výstavu středověkých rukopisů, kde si návštěvníci mohou vlastnoručně prolistovat tři desítky faksimilií středověkých biblí, evangeliářů, žaltářů a modlitebních knih s bohatými dobovými ilustracemi.

Vystavené exempláře pocházejí z období od 6. do 16. století a najdeme zde např. byzantský purpurový evangeliář ve zlatě a stříbře Codex purpureus Rossanensis, nádherně a bohatě zdobenou Bibli Václava IV., Obrazovou Bibli z Vorau s ilustracemi goticky oděných postav, Utrechtský žaltář s miniaturami karolínské školy, Eusebiovu Harmonii evangelií vytvořenou Reichenauskou školou, modlitební knihu Hodinky Farnese považovanou za nejvýznamnější rukopis italského renesančního a manýristického umění a mnoho dalších skvostů, které zapůjčila rakouská firma ADEVA, světově proslulá výrobou faksimilií z nejrůznějších historických období.

Výstava je přístupná denně kromě pondělí od 18 do 19 hodin až do 31. srpna 2012.  Po domluvě lze výstavu navštívit i v jiném čase. Prohlídku lze předem domluvit v Koinonii Jan Křtitel na telefonním čísle 776 533 934 a 377 828 180, příp. na adrese: sek@koinonia.cz. Podrobnosti o výstavě najdete na www.koinonia.cz.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás