Večer pro klášter Chotěšov 4.8.2012

Publikováno
26. 7. 2012

Areál kláštera Chotěšov ožije v sobotu 4. srpna od 14.00 hodin jubilejním desátým ročníkem benefiční kulturní akce Večer pro klášter Chotěšov. Pro návštěvníky je připraven bohatý kulturní program, vystoupí Bára Zemanová, Hlasoplet, Jonathan Gaudet a mnoho dalších. V celém areálu kláštera budou probíhat prohlídky jinak nepřístupných míst. Nad akcí převzal záštitu biskup plzeňský Mons. František Radkovský.

Návštěvníci se mohou těšit na divadelní a šermířská vystoupení, pěší turnaj, tzv. free fight, středověké vojenské ležení, ukázky středověkého válečnictví, zbroje a výstroje, open air i komorní koncerty, přednášky, výstavy, řemeslnický trh a samozřejmě na zpřístupněný klášter včetně míst, kam má během roku návštěvník této národní kulturní památky vstup zapovězen.

„Letos zpřístupníme barokní a gotické sklepy a zcela nově a mimořádně také podzemní štolu v klášterních zahradách a krov kláštera,“ přibližuje Pavel Říha z občanského sdružení Chotěšovská vlna místa, která se první srpnovou sobotu pro návštěvníky akce také otevřou.

Večer pro klášter Chotěšov nabízí zajímavý program po celý den. „Snažíme se o co nejbarevnější výběr účinkujících, jak začínajících naději tak i stálic na české hudební scéně,“ říká dramaturg hudební scény Jakub Truneček a dále konkretizuje výběr kapel: „Letos na hlavním podiu vystoupí finalistka ze soutěže Česko hledá superstar Bára Zemanová se svojí kapelou, kapela The Aprill slibuje mladý energický indie rock, nové podoby bluesu nabídne kapela Jonathan Gaudet Hot Four s kanadským frontmanem a v neposlední řadě posluchače potěší také plzeňská kapela Girl talk, tedy čtyři zpěvačky a kapela, kteří skvěle interpretují swingové a soulové evergreeny.“

Ani v klášterním kostele nebude o bohatý program nouze. Vystoupí zde vokální kvintet Hlasoplet a trio I Dielettanti, které rozezvučí zdi kláštera nádhernými sonátami vrcholného baroka. O architektonických zajímavostech kláštera Chotěšov pak pojedná známý plzeňský architekt Jan Soukup.

Celý den budou moci příchozí navštívit řemeslnický trh, středověké vojenské ležení, zhlédnout ukázky středověkého válečnictví, zbroje a výstroje. Také na děti je vždy při Večeru pro klášter Chotěšov pamatováno, a proto jsou pro ně připraveny nejrůznější hry a soutěže.

Podrobné informace včetně časového harmonogramu naleznete na webu www.vecerproklaster.cz nebo na facebookovém profilu akce.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás