Misijní neděle 21.10.2012

Publikováno
16. 10. 2012

Letos se bude světová Misijní neděle slavit 21.10. a k této oslavě nás zve sám Svatý otec. Jeho misijní výzva je spojená s Rokem víry. Připomíná nám, že víra je světlo, jež nesmí být nikdy ukryto; nejdůležitější dar, který si nemůžeme nechat pro sebe.

Tento celosvětový den modliteb je spojený s finanční sbírkou, z níž se pravidelně podporují projekty na pomoc nejpotřebnějším. Výtěžky letošní sbírky v naší zemi podpoří převážně chudé lidi v Zambii. Právě na tento účel můžeme věnovat výtěžek 1 pracovního dne.

Podněty k prožití Misijní neděle a celého měsíce října v misijním duchu:

  • Misijní a mariánský charakter měsíce října lze vhodně spojit modlitbou růžence. Každý desátek symbolizuje jeden kontinent. Lze využít misijních barev pro jednotlivé kontinenty (zelená – Afrika, bílá – Evropa, žlutá – Asie, modrá – Austrálie a Oceánie, červená – Amerika).
  • Misijní most modlitby – sobota 20.10.2012 V předvečer Misijní neděle přicházíme s nabídkou vytvoření Misijního mostu modlitby. Všichni zájemci se mohou doma či v kostele sejít, zapálit svíčku a pomodlit se růženec nebo jinou modlitbu za misie, misionáře, za chudé a trpící lidi, za šíření radosti evangelia…V Plzni se Misijní most modlitby uskuteční 20.10.2012 v 19.00 hod. v kostele sv. Jana Nepomuckého na Chodském náměstí.
  • Nabídka Misijního kalendáře 2013 Zambijský Bambo - fotografie ilustrují život církve a lidí v Zambii. Na zadních stranách máme možnost nahlédnout do života bohoslovců v místních seminářích. Letošní kalendář byl dle přání věřících upraven (má víc místa na psaní poznámek).

Další misijní informace naleznete na www.missio.cz nebo u diecézní ředitelky PMD Miriam Svobodové na tel. 608 976 598.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás