Zahájení Roku víry v katedrále sv. Bartoloměje 11.10.2012

Publikováno
3. 10. 2012

Roky víry bude zahájen slavnostní mší svatou v katedrále sv. Bartoloměje ve čtvrtek 11. října 2012 od 17.00 hodin, hlavním celebrantem bude biskup Mons. František Radkovský.

Rok víry byl vyhlášen papežem Bendiktem XI. na období od 11. října 2012 do 24. listopadu 2013 v souvislosti s 50. výročím zahájení Druhého vatikánského koncilu a 20. výročí Katechismu katolické církve. Bude plný významných událostí a jeho cílem je povzbudit víru věřících, kteří v každodenních těžkostech nepřestávají svěřovat svůj život Pánu.

První událostí Roku víry bude v neděli 21. října kanonizace 6 mučedníků a svědků víry. Potom proběhne celá řada další iniciativ, mezi nimiž je třeba zmínit zvláště Světové setkání mládeže v Rio de Janeiru v červenci příštího roku.

Předseda Papežské rady pro novou evangelizaci, arcibiskup Rino Fisichella oznámil, že Kongregace pro bohoslužbu a svátosti schválila u příležitosti blížícího se Roku víry zvláštní mešní formulář nazvaný „Za novou evangelizaci“. Poukázal také na význam lidové zbožnosti. „Lidová zbožnost je velmi důležitým výrazem života víry, kterou zvláštním způsobem zviditelňuje na poutních místech. Tyto svatyně jsou privilegovanými místy víry a nové evangelizace. Miliony a miliony lidí totiž každoročně přicházejí na různá poutní místa,“ uvedl. 

Rok víry byl naposledy vyhlášen v roce 1968 a jeho smyslem bylo připomenout výročí mučednictví apoštola Petra.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás