Biskup František Radkovský byl spolusvětitelem nového biskupa partnerské diecéze Regensburg 26.1.2013

Publikováno
30. 1. 2013

V sobotu 26.ledna 2013 byl slavnostně vysvěcen nový biskup partnerské diecéze Regensburg Prof. Dr. Rudolf Voderholzer. Svěcení se konalo v řezenském dómu sv. Petra a jako spolusvětitel se zúčastnil i plzeňský biskup Mons. František Radkovský.

Biskupské svěcení přijal Rudolf Voderholzer z rukou mnichovského kardinála Reinharda Marxe a spolusvětitelů a stal se tak v pořadí 78. řezenským biskupem. Ve své děkovné řeči biskup Rudolf Voderholzer mimo jiné uvedl, že to byla právě víra, která posilovala obyvatele území Sudet i v těžké době, kdy byly bořeny mosty mezi lidmi i národy. A byla to právě víra, která pomáhala budovat nové mosty mezi našimi národy.

K biskupovi Františku Radkovskému se nový řezenský biskup obrátil se slovy: "Naše spojení má dlouhou osobní historii. To, že jste na mě dnes vložil své ruce, mnou hluboce pohnulo. Cítím se povolán na Vaši stranu, abychom dále společně stavěli mosty, mnoho mostů. Mosty, které nás Evropany spojí. Mosty, které nás sjednotí v modlitbě. Mosty, které otevřou cestu k Ježíši Kristu a jeho radostnému poselství - v Bavorsku jako v Čechách."

Biskupskému svěcení byly přítomny zhruba čtyři tisíce věřících, z toho čtyři sta kněží. Celou bohoslužbu přenášela živě bavorská televize Das Bayrische Fernsehen.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás