28. světový den mládeže v plzeňské diecézi 22. – 23. 3. 2013

Publikováno
13. 3. 2013

 „Jděte, získejte za učedníky všechny národy“ (srov. Mt 28, 19), pod tímto mottem proběhne letošní 28. světový den mládeže a setkání mládeže s biskupem v plzeňské diecézi.

Program zahájí v pátek 22. března 2013  Křížová cesta centrem Plzně s biskupem Františkem Radkovským. Začátek bude v 18.00 hodin v katedrále sv. Bartoloměje.

V sobotu 23. března 2013 bude program probíhat od 9.00 hodin v sále Středního odborného učiliště elektrotechnického, Vejprnická 56, Plzeň-Skvrňany (zastávka tramvaje č. 2 – „Internáty“). Vzhledem k právě probíhajícímu Roku víry bude téma "víra" prolínat celým dnem. Hostem bude herec a režisér Jiří Strach, který nabídne své vyprávění "Beze strachu o víře".

Dále zazní koncert Prague Cello Quartet, který přednese známé melodie z filmů Piráti z Karibiku, Mission Impossible nebo skladby od Metallicy, Beatles a Jaroslava Ježka – to vše v originální úpravě pro čtyři violoncella. Čas bude i na setkání s věřícími vrstevníky z diecéze, krásnou liturgii s průvodem a ratolestmi spolu se slovem otce biskupa.

Chybět nebude společná modlitba, koncert a setkání se zajímavými hosty, krátké filmy z akcí, svědectví a setkání ve skupinkách.

Vrcholem celého setkání bude sobotní mše svatá, která začne ve 14.30 radostným průvodem s ratolestmi – kněží jsou srdečně zváni ke koncelebraci. Hlavním celebrantem bude biskup František Radkovský, který se také zúčastní celého setkání.

Na závěr mše svaté otec biskup každému osobně požehná a předá dárek – památku ze setkání.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás